איפה הקסיסה?

אווה מנדז – שמאנית

חבר שלי שאל אותי האם יש שמאניות בעולם?

אז הנה סיפור על אחת:
אווה מנדז ראתה את כל הטיפשות שבעולם ונתקלה בביקורת מוחלטת מטעם בני שבטה אך כל זה לא עיוור את עיניה והיא נתנה את סוד הפטריות לגורדון ווסון .

גורדון ווסון נקרא ברהמן אמריקאי.  הוא היה מעין מדען אשר עסק בחיפוש אחר הלא מקובל.  למעשה הוא היה בנקאי אך היה לו זמן וכסף והוא הלך למקסיקו לחפש צמחים משני תודעה. הוא היה חלוץ בהבנתו כי צמחים יכולים לספק הצצה אל סוג אחר של מציאות והחליט להתחיל את החיפוש במקסיקו   לאחר שהוכיח לאוכלוסיה המקומית בוואחקה שהוא אכן אדוק בחיפוש אחר צמחים משני תודעה החליטה מריה סבין, מנשות המקום, להציג בפניו את הפטריות שהמערב מכנה כיום פטריות הזיה.

גורדון ווסון הביא עימו בחזרה לארצות הברית דוגמאות מאותן פטריות וסידרת מאמרים על התנסותו בסוגי המציאות השונים ובתודעה המיוחדת שחווה תחת השפעתן.

הוא פרסם כתבות במגזין "לייף" ונתן אותן לד"ר הופמן שבחן אותן , חקר את מהותן ואת המרכיבים שבהן וכינה את החומר הפעיל שבתוכן פסילוסיבין.

מליוני אנשים קראו את הכתבות והסתקרנו עמוקות לרעיון של מציאויות נפרדות ותנועה המונית של מתנסים למיניהן נהרה לכיווון מקסיקו בחיפוש אחר הפטריות

ד"ר הופמן עצמו הצליח להרכיב מולקולה של פסילוסיבין במעבדה ואמר שלכאורה יותר קל להרכיב את המולקולה במעבדה מאשר לגדל אותן ובאנגי מה מודיעה לכולם ש אכן גידולן של הפטריות הינה מלאכה מורכבת המצריכה תשומת לב רבה ודבקות במטרה וחריצות על.

בני שבטה של אווה מנדז נידו אותה לחלוטין – תיירי הסמים שנהרו אל וואחקה בחיפוש אחר מציאות נפרדת הפכו לבעיה קשה עבור האוכלוסיה המקומית. הממשלה המקסיקנית לא אהבה את התדמית של קניית פטריות הזיה מהאינדיאנים המקומיים והם נחתו על האוכלוסיה המקומית , עצרו אותם, נידו אותם מנחלתם, ולקחו מהם את הכלכלה המקומית ואת הנכס הרוחני הטקסי שלהם . הנזק  שנוצר לאוכלוסיה המקומית לא תוקן עד עצם היום הזה ואווה מנדז שילמה את המחיר באופן אישי.

בשלב מסוים היא אפילו נעצרה על ידי השלטונות המקסיקניים .

ומאידך, מתנתה שינתה לחלוטין את חייהם של דורות שלמים . עד עצם היום הזה אלפי אנשים בכל העולם חווים מפגשים רוחניים מדהימים , המותירים בהם רושם עז , חייהם של רבים מהם משתנים לחלוטין ואלו , הדבקים בדרך החמלה זוכים לרגעים של רוממות רוח שאנשים המעיזים לדבר כמו משוגעים קוראים להם: מפגשים עם אלוהים.

בעשותה כל זאת אין ספק שאווה מנדזהינה שמאנית גדולה מכל שמאן אחר שאנו יכולים להעלות בדעתנו. יש שמאנים המרפאים המוני אנשים בדורם ותו לא, ואילו היא – מתנתה לעולם המערב – היתה מקבילה לעליה על הצלב.

ואחרי שבאנגי מה שמעה את הסיפור מהשמאן הפרטי שלה היא שולחת את כל מי שיודע לקרוא אנגלית אל הלינק הבא לקרוא את כל היתר

3 תגובות

 1. דויד
  פורסם 11 באפריל 2009 ב16:22 | קישור קבוע

  respect!

 2. דויד
  פורסם 11 באפריל 2009 ב16:24 | קישור קבוע

  אז השמאן הפרטי שלך מבסוט ממנה למרות הכל?
  או שגם הוא חם עליה?

 3. פורסם 11 באפריל 2009 ב21:26 | קישור קבוע

  מבסוט מאד, בזכותה הוא שמאן בעצמו ואנחנו שנינו רוכשים כלפיה כבוד רב. לצערינו מסתבר שבערוב ימיה היא הצטערה על המעשה הלוואי שיכולתי לפגוש אותה בעצמי לנגב את דמעותיה ולהגיד לה שאין לה בכלל על מה להצטער…

שליחת תגובה

כתובת האימייל שלך לעולם לא תפורסם או יעשה בה כל שימוש. שדות חובה מסומנים ב*

*
*