איפה הקסיסה?

פטריות שלא לאחר הגשם

טוב מי לא מכיר את הפוסטרים האלה:

שהעולם כולו הזוי בצבעים של אהבה ומלאכים ופיות וכל הסיפורים שמספרים לכם על פטריות ורק שכל הציירים מציירים שם את הפטריה האדומה עם הנקודות הלבנון, אמניטה – שמי שאוכל פטריות קסם יגיד לכם בחיוך מלגלג שלאכול אמניטה זה מאד מסוכן שרוב החומר שם הוא רעיל ושאכן מה שקרוי "טריפ רע" צפוי בהחלט לבקר אצלכם מצריכה מטופשת של הפטריה הזאת. תחשבו שמכל הפטריות זאת הכי רעילה ודווקא אותה כולם מצייירים ומצלמים .

ועכשיו לקצת אמת: האמת היא שפטריות קסומות (או בישראלית: פטריות הזיה) נראות בדרך כלל כמו בסרט שלהלן:

והם לא יפהפיות (וביננו גם קשה ללעוס כמות מתאימה מהן בלי לרצות להקיא) אבל מי שאוכל כמות של 60 עד 70 גרם פטריות טריות (פי שלוש מהכמות הנמכרת בחנויות באמסרדם לתייר המצוי) ונשכב בנחת ובלי פחד – יוצא למסע שקרלוס קסטנדה כתב עליו הרבה ספרים אבל לא הבין אותו ממש וזה בגלל שאני קוראת למסע הזה: הכר את עצמך. ואכן , למסע הזה רצוי לצאת עם מדריך טיולים כמו לכל מסע אחר, רק למקרה שתיבהלו מהפגישה הראשונית ולאו דווקא מהצד השלילי אלא מהצד החיובי, ה"מואר" ה"רחום" הצד שלנו שנוגע כל הזמן באלוהים בלי שנדע אפילו כי אנחנו לא מעיזים לדעת עליו. רצוי לצאת למסע עם הציוד הבא: מישהו ששם לב שלא תתבהלו, אורות נמוכים, מוסיקה רגועה, ועיניים עצומות, בגדים נוחים וכן, דלי להקיא בתוכו אם בא לכם .
התגובה של הגוף לצריכה של כמות כזאת מכונה בפי "הזדעזעות" . כמו המידע, הרגשות והאנרגיה הרוחנית מכבידה על הגוף בהתחלה וגורמת לתחושה של לחץ בחזה וכבדות קשה. אבל מי ששוכב בשקט ולא מתנגד ולא מרגיש צורך לדבר יותר מדי, יוצא לטיול שישנה את החיים שלו.

שלא לדבר על זה שאם אוכלים כמות קטנה שלהן קיים סיכוי מירבי שערימת צחקוקים מלווה בעיניים בורקות וחשק לרקוד לקפץ ולשיר – ממש כמו פירות וטרולים ביער קסום- ולוקח את עצמו לוונדל פארק באמסטרדם לשבת בשמת – לא יכול להכחיש את כמות האהבה שנתגלתה בו לפתע.

יש בעולם הזה אנשים חכמים ממני שכבר טענו שבעצם "דתיות" התחילה כשהאדם הקדמון גילה את הפטריות הראשונות ולעס מהן. מנסיון אישי אני יכולה להצהיר בפה מלא שאם אי פעם חשבתי על פגישה עם אלוהים זה לא היה בבית כנסת מפוצצת באל.אס.די ממסיבת הלילה שעבר, זה לא היה בעליה לתורה (כן ההורים שלי היו בעלי גישה מודרנית עשו לי עליה לתורה בבת מצווה) וזה גם לא היה ביום שבו נפרדתי מההורים שלי (רגע המוות גדול הוא כמו רגע הלידה) – אלא ביום שאהובי לקח אותי לבית קסום של שמאן באמסטרדם ושם כמו כל חודש במלוא הלבנה, כולם שתו ביחד תה המורכב מ- 12 סוגים של פטריות .

הדיווחים המדעיים יגלו לכם שאנשים שנבחנו באשר להשפעת הפטריות הגיבו בחיוב רב, דיווחו על תחושת אופטימיות וחמלה שמילאה אותם חודשים לאחר השימוש, ושינוי אמיתי מבפנים באשר למהות הקיום האנושי.

ברור לכם שאם תצאו למסע מפחיד לפגוש מישהו באמת מגעיל עם הרבה פחדים – יהיה בזה מעין מסר מדכא ואז יש מצב בהחלט, שבשלב מסוים של הפטריות לא יבוא לכם על המישהו המגעיל הזה ולכן, לפעמים, אנשים שאינם יציבים בנפשם, הסובלים מפוביות, פחדים, רוע לב וגם טיפשות מחרידה שיוצאים למסע הזה, בלי מדריך טיולים, מסכנים את עצמם ואת סביבתם ויכולים גם לנסות לפגוע בבריאותם שלהם. שיהיה לכם ברור: גם אנשים ששותים קפה כל יום בבוקר עושים את זה לעצמם, גם אנשים ששומרים על אדיקות ניקוטין מתאבדים לאיטם והורגים את סביבתם גם יחד, אז ברור שאנשים כאלה יכולים גם לנגוע בפטריות ולנסות להתאבד.

אבל מנסיון אישי שלי ושל הרבה הרבה אנשים אחרים: השפעת הפטריות היא מרגיעה, אוהבת ומלאת שימחה ומחזיקה לאורך זמן הרבה אחרי שיצאתם למסע הזיות שנמשך לא יותר ממקסימום של שמונה שעות (כל היתר זה עייפות נמרצת) .

וככה בגלל שבהולנד אפשר לקנות את הפטריות בחנויות קטנות שנקראות "הדס שופס" (חנויות ראש – גיחוך קל) באים להם תיירים (לא כולם במצב מנטלי יציב) ואוכלים פטריות להנאתם. לפעמים האפקט מתחיל רק אחרי חצי שעה או ארבעים דקות. לפעמים הם טפשים כל כך שהם חושבים שרצוי לשתות בירה או אלכוהול על הדרך ולהוסיף קצת כדורים למינון (רצוי לנטול את הפטריות עם כמה שפחות אוכל בבטן ולהשתדל להימנע מנטילת שוקולד וסוכרים בזמן הטריפ) והתוצאה: מפגש שלהם תחת השפעה מלחיצה של רעלים שהצטברו בגופם עם עצמם המגעיל והאגואיסטי. במצב כזה יש סיכוי שהם ירצו למות גם. במצב כזה שהם לוקחים רק קצת הם עוד יכולים לזוז לטייל ולעשות שטויות ואז הם גם יגיעו לחלון של המלון בקלות. במצב כזה שהחלונות של המלונות באמסטרדם גדולים ורחבים (הם עוברים דירה דרך החלונות בדרך כלל הדלתות קטנות ביותר) אפשר שבנאדם ישב על אדן החלון וגם יפול משם, במצב כזה שאין מי שמשגיח עליהם כי הם מפגרים מספיק לחשוב שהם יודעים הכל על העולם שלנו – יש סיכוי שהם יקפצו מהחלון כי הם יכולים לזוז (שוב אחזור: במינון הנכון אין מצב הם יכולים לזוז מהמיטה בכלל) . אז ככה באים להם תיירים צעירים וחסרי הרבה נסיון ואוכלים פטריות בהולנד ואחר כך הם מקיאים מרגישים חרא ורוצים להתאבד ואכן בערך חמישה מהם (עד היום) גם הצליחו. אחת מהן היתה צרפתיה בת 17 – הקפיצה שלה גרמה להרבה יותר נזק מהמוות שלה עצמה. הפרלמנט ההולנדי שלאחרונה חשוף להשפעות פשיסטיות חזקות בגלל שבבחירות ניצחה מפלגת הימין – החליט לאסור על מכירת פטריות. קודם הם אסרו על מכירת פטירות מיובשות ועכשיו הם רוצים לאסור על מכירה אכילה וגידול של פטריות טריות.

הפטריות הן קטנות וחסרות הגנה, לוקח מלא זמן והשקעה להגיע למגש כמו שראיתם בסרט שמעל, בטבע הן משתדלות לגדול במקומות נידחים יותר כי אין מי שישמור עליהן וכי הן מסתודדות עם היקום בטח , אז קשה למצוא אותן גם שם. ועכשיו הממשלה ההולנדית רוצה לנדות אותן.

תחשבו על זה: פרי אחד קטן שנותן כל כך הרבה לנפש והממשלה רוצה להעלים אותו מהשוק, ממש כמו מה שהם עושים לצמח הקנאביס , ממש כמו שהם יעשו לכל תרופה טבעונית שלא מפרנסת כדבעי את חברות התרופות הענקיות והמרעילות של האנושות.

ההולנדים יצאו להפגנה – אף אחד לא שם לב אליהם ואתמול הם קיבלו בשורות רעות מאד: הפטריות מחוץ לחוק.

עצוב לי . עצוב לי שעם כל הכנסיות, בתי הכנסת, המסגדים והתפילות , הפנטיקה הדתית והחיפוש הבלתי מסתייים אחרי האלוהים – כולנו ביחד מנתקים בזה אחר זה את הקשר שלנו עם הביטוי האלוהי: אנחנו מטנפים את האדמה, שורפים את המזג אויר ומכלים את כל התרופות הצמחוניות והטבעוניות שקיימות כולל מאגרי הקריסטלים והמינרלים החבויים בתוך אמא אדמה.

כל כך עצוב לי שאני מבטיחה בפה מלא לגדל כמה שיותר מהן בעצמי ולהשתדל להאכיל כמה שיותר אנשים איתן ומי שרוצה ללמוד על גידול ביתי שיגיד – אם אני אקבל מספיק פניות אני בנחת אפתח פה מדריך בעברית לגידול ביתי של פטריות קסם אז עכשיו זה בידיים שלכם….

94 תגובות

 1. dor[AKA the lost son
  פורסם 14 במאי 2008 ב8:58 | קישור קבוע

  i cant wait to read your blog after youll go for a ride with mascalito. same as allways triple dose IS the only way to conect with the eagel

 2. פורסם 14 במאי 2008 ב21:42 | קישור קבוע

  ילדי האהוב
  לא היתה מאושרת ממני להאכיל אותך ממיטב הפטריות שצומחות ממש עכשיו לכבוד יום הולדתנו הקרב ובא – לא כנראה שלא נספיק עם כמות רצויה ליומולדת שלי אבל שבועיים אחרי יש מצב – הנשר הוא בפנים זו היתה ההתבלבלות היחידה של קסטנדה – מי כמוך יודע.
  לכבוד הוא לי שבאת לבקר אותי לכבוד יום האם שהיה לפני שבוע .

 3. dor[AKA the lost son
  פורסם 15 במאי 2008 ב10:13 | קישור קבוע

  אני חושב לינסוע לכנדה לעבוד אצל חברים אז יאללה שהזקן ישים לך טבעת מהקופסה של הקורנפלקס ותאמצו אותי!דררך אגב אני ממליץ על חתןנה יהודית כשרה בניהולו של הרב הדיק מהכתבה הקודמת

 4. dor[AKA the lost son
  פורסם 15 במאי 2008 ב10:21 | קישור קבוע

  "הדיק" אמור להיות הצדיק מה שמראה ש thc זה אולי תרופה מאולה לאלצאיימר אבל זה לא עוזר בגרוש לדיסלקציה. קלטת שרק היום הבנתי איך מחליפים מעיברית לאנגלית

 5. שימי
  פורסם 6 בספטמבר 2008 ב16:11 | קישור קבוע

  שלום לך
  קוראים לי שימי,אני אף פעם לא לקחתי ואני מת לקחת,ואין בארץ מאיפה להשיג…אז חשבתי לגדל…ואם תוכלי להסביר לי איך…אני מאוד אשמח…תודה!

 6. פורסם 11 בספטמבר 2008 ב22:01 | קישור קבוע

  שימי – הגידול מצריך מספר כלים שאפשר להרכיב בבית והרבה סבלנות אולם ברם ומאידך כדי להתחיל מראש צריך שיהיו לך נבגים של פטריות ואת זה לצערי אני לא יודעת אם אפשר להשיג בארץ. בעקרון אפשר להזמין נבגים בדואר דרך האינטרנט אבל נראה לי שאסור להם לשלוח סחורה לכיוון ישראל בכלל ככה שמה שנותר לעשות כדי להשיג התחלה של פטריות זה כרטיס טיסה לאמסטרדם. קודם כל אם כבר לקחת פעם ראשונה עדיף שם איפה שהפרנויה לא קשה ודבר שני אם קנית פטריות טריות מחנות הפטריות אתה יכול לקחת ראש אחד של פטריה להניח אותו על נייר של מכונת צילום כזה, בתוך צנצנת ולחכות יומיים שלושה. הראש ישאיר על הנייר חותמת סגולה עגולה שכזו והיא הנבגים בעצמם. אחרי שיש לך את הנייר עם החותמת הסגולה רצוי לקפל אותו בעדינות לאטום אותו עם ניילון ולהכניס לכיס או לארנק – אין לזה ריח ואף אחד כמעט לא יודע מה זה. הגעת עם הנבגים לארץ? תתקשר איתי אני אסביר לך מה עושים עם זה. מהרגע שקיפלת את הנייר בתוך ניילון רצוי להשאיר אותו ככה בתנאי אטימות עד שתגיע לארץ ותדע מה עושים עם זה.

 7. שימי
  פורסם 25 באוקטובר 2008 ב14:17 | קישור קבוע

  רב תודות לך

 8. פורסם 26 באוקטובר 2008 ב18:56 | קישור קבוע

  לצערי המדריך לגידול פטריות יאלץ לחפש מקום פרסומי אחר אבל כבר הבטחתי פה בעבר שמי שרוצה לתת לי את האימייל שלו אני מוכנה לשלוח לו פרקים מהמדריך ולענות לשאלות אינפורמטיביות רבות עם לינקים חביבים.
  שאני אגיד בום בום לפני הראש של הבוקר?

 9. שימי
  פורסם 27 באוקטובר 2008 ב19:56 | קישור קבוע

  שמעתי שבאזור הצפון גדלות פטריות…שמעת על זה משהו?

 10. פורסם 30 באוקטובר 2008 ב4:15 | קישור קבוע

  תראה: אני בצפון מקסיקו בערך ואני יודעת שפטריות גדלות פה באשר לצפון הארץ מזג האויר תואם לחלוטין ואם אכן נמצאו פטריות עם פסיילוסיבין גדלות להן בטבע אשמח לשמוע על כך עד מאד – אם יש מצב שהן גדלות בתוך הבית של מישהו עדיף שכולנו נסתום ונתפלל שיצליח להם הגידול ושיגיעו לשוק הישראלי מנות קטנות של פטריות יבשות – אני אישית ממליצה ללכת ישר על עשר גרם יבשות כדי להינות ממלוא החוויה – לא לשכוח שיהיה באיזור מישהו לא על פטריות לשמור על הדלתות ועל הטריפאים שיוצאים למסע, חושך ומוזיקה של ניו אייג' ולשכב ולנשום ולחלום…
  כל פעם שאני מדברת על זה מדגדג לי בלב…
  או שפשוט תבוא לכאן ונראה לך איך…

 11. talmor
  פורסם 30 באוקטובר 2008 ב14:51 | קישור קבוע

  יש בארץ שלןש סוגים של פטריות הזיה בנהם הפסיליסבה מידטרניה שהיא המקבילה[וקרובת משפחה] של הפיטריה המקסיכנית רק שהיא גדלה בארץ הקודש ובלבנון בלבד!

 12. פורסם 1 בנובמבר 2008 ב16:03 | קישור קבוע

  ושאומרים עליה שהיא גדלה גם בירושלים – ציפור קטנה אמרה לי שיש חוג מיקרוביולוגיה באוניברסיטת ירושלים ושהם לא מגלים לאף אחד איפה זה.
  מישהו שאני מאד אוהבת אמר לי פעם שסביר להניח שהיו במזרח התיכון פטריות אחרת מאיפה באו לכולם הרעיונות האלה על אלוהים והמשיח וכולי?

 13. ניסו
  פורסם 25 בנובמבר 2008 ב15:09 | קישור קבוע

  את יפהייפיההה!! הדרך שבא כתבת אין מילים…
  האושר הפחד המסע כולו הוא רק התחלה.. חחח

  רציתי לשאול אותך שאלה… אחרי שהשגתי את החותם הסגול… מה הכמות שהוא נותן?

 14. פורסם 26 בנובמבר 2008 ב1:55 | קישור קבוע

  כמות של מליוני מליונים החותם הסגול הוא מליוני נבגים לכשעצמו. הרעיון הוא שברגע שאתה מכין מצע מתאים בצלוחיות פטרי כל מה שאתה עושה זה לגרד במקל סטרילי (רצוי ממתכת כמו חוט אלפקה שכזה) טיפה מהחותם אחרי שטבלת אותו במים (מטוהרים גם כן) ואת מה שגורד להניח בצלוחית הפטרי. אפילו כמות מזערית של החותם תספיק ואם לא הזדהמה הצלוחית ייהיה לך משטח לבן שממנו אתה יכול להכין (תקשיב היטב) עשרים שקיות שבכל אחד יש קילו חיטה, בחשבון גס חותם סגול עז מבע וסטרילי יכול לייצר עד מאתיים שלוש מאות צלוחיות פטרי שכל אחת מהן היא פוטנציאל לעוד 30 צלוחיות פטרי אחרות שכל אחת מהן טובה לעשר שקים שכל אחד מהן מניב בערך עשר קילו פטריות לכשעצמו – חשוב מאד מאד מאד לשמור על החותם בסופר סטריליות לא לפתוח אותו בשביל אף אחד אפילו לא טיפונת כלום – כל פתיחה שלו מזהמת את הנבגים והם יהיו חסרי תועלת.
  תבוא לתיבת דואר שלי אני אתן לך פרטים אם צריך והלוואי שמישהו כבר יתחיל לגדל בארץ אמן אמן אמן….

 15. דויד
  פורסם 16 בדצמבר 2008 ב20:36 | קישור קבוע

  הי
  הצחקת אותי עם מה שכתבת על המסיבת עיתונאים של בוש בעירק. תודה על המאמץ שאת עושה לעזור לאנשים עם הפיטריות ובכלל..
  אני לקחתי אותן מזמן בחביתות שאוכלים בבאלי ולומבוק שבאינדונזיה, אבל ממה שכתבת עליהן כאן, אז כנראה שמה שחוויתי היה "נחמד" אבל רק מתקרב ולא מגיע באמת.
  מה אפשר לעשות עם זה כרגע?
  אני מבין שנסיעה לאמסטרדם כבר לא ממש עוזרת..ובנוסף אף אחד לא שולח לי מכתבים עם חותמות סגולות
  לא חבל?

  ד

 16. פורסם 20 בדצמבר 2008 ב5:25 | קישור קבוע

  המסכן הזה שזרק את הנעליים, היום גילו לעיתונות שהוא מקבל חבטות על באדיבות הממשל הנאצי אמריקאי , שידע פעם הבאה רוצה לזרוק נעליים קח מידה גדולה יותר ומשהו כבד שאם המנייק מתכופף שיפגע בו בכל זאת….. זה לא אני זה הפטריות רוצות לעזור … באמת….

 17. דויד
  פורסם 21 בדצמבר 2008 ב18:52 | קישור קבוע

  איזה פיטריה לקחת כשכתכת את זה ? הה?

 18. פורסם 21 בדצמבר 2008 ב20:06 | קישור קבוע

  תבוא למקסיקו אני אראה לך איזה….

 19. דויד
  פורסם 22 בדצמבר 2008 ב15:26 | קישור קבוע

  חמודה. הלוואי שהייתי יכול לבוא למקסיקו עכשיו. אבל אם אני בסוף יאקח את עצמי בידיים- את שולחת לי כתובת?
  ד"ש לדון חואן
  שלך
  בלבביות ובפיטרייטיות
  ד

 20. פורסם 24 בדצמבר 2008 ב4:59 | קישור קבוע

  אחרי שתקאח את עצמך בידיים אני אשלך לך… סתאאם …
  תבוא, תבוא – אפילו באמסטרדם כבר אי אפשר יהיה להשיג בקרוב… או שתגדל בעצמך….

 21. דויד
  פורסם 27 בדצמבר 2008 ב15:48 | קישור קבוע

  את צוחקת מהדיסלקתציה שלי- נו טוב אני רגיל.
  את טוענת שבאמסטר-דאם עוד אפשר למצוא פיטריות? כבר עברנו את האחד בדצמבר

  שלך ד

 22. פורסם 2 בינואר 2009 ב6:53 | קישור קבוע

  חלילה יקירי אני נהנית ממנה אני רואה בה חידוש ריענון ועניין וביננו אני מכירה מלא דילסקתצים אחרים וכולם מותק עכשיו ברצינות בטח שאפשר למצוא פטריות באמסטרדם ואגב לידיעתך כל החנויות שהיו מוכרות פטריות מוכרות אוויאסקה במקום – קלטת איזה קרועים? אבל כן אם אתה נוסע לאמסטרדם אפשר לסדר אותך עם פטריות
  שלך ב.

 23. דויד
  פורסם 5 בינואר 2009 ב13:07 | קישור קבוע

  בנגי יקירתי היקרה
  את לא יודעת כמה התשובה שלך ריגשה אותי- בשיא הרצינות.
  אני ממש שמח והדאגה שלך לחברי מועדון המעריצים שלך היא מופת ואות
  נתחיל להתארגן על דילים (הכוונה לטיסות מוזלות)
  יש לך את המייל שלי אז אשמח לשמוע פרטים
  אגב ניראה לך שמי ש לוקח אוויאסקה באמסטרדם גם רואה את מלכת הג'ונגל בצורת יגואר?

  שלך. ד.

  נ

 24. פורסם 6 בינואר 2009 ב9:36 | קישור קבוע

  דויד החמוד מאין כמותו – אני שמחה לשמוע שיש עוד מישהו שמתרגש ממני בימים טרופים אלה של צער ודאגה ובאמת שההזמנה למקסיקו באה מכל הלב – אם היתה לנו רשות דואר שמסכימה הייתי שולחת לך שקית פירות מיובשים שתוכל להתרגש אפילו קצת יותר – מי יודע? אולי עוד יבואו ימים אחרים ונוכל כולנו להתקשר ולהתאשר…..

 25. דויד
  פורסם 6 בינואר 2009 ב14:51 | קישור קבוע

  בנגי יקרה
  המייל ששימח אותי כל כך לא היה זה שבו הזמנת אותי למכסיקו (גם הוא גרם לי נחת) אלא זה שבו דיברת על כך שבאמסטרדם עוד יש ויש מה שיש וש את יכולה להפנות אותי (עם טופס 17) למקום הנכון במלוא הביטחון

  שלך
  ד

 26. פורסם 7 בינואר 2009 ב18:51 | קישור קבוע

  וכל עוד ריגשתי ושימחתי את לבבך יקירי – זה כבר בסדר בשבילי ובכל זאת… מוזמן למקסיקו בלי קשר

 27. פורסם 7 בינואר 2009 ב18:52 | קישור קבוע

  בטח שיכולה להפנות לפני שאתה נוסע תכתוב לי ואני אצייד אותך בטלפונים המתאימים

 28. דויד
  פורסם 8 בינואר 2009 ב12:39 | קישור קבוע

  י יקרה
  תבורכי מנשים ,את שמזכה אותי במצוות אכילת פירות יבשים שקדים וצימוקים בק"ק אמסטרדאעם
  אני מתכוון ליסוע עוד כחודש
  תסלחי לי שאני מתלהב כמו עגל אבל גם העגל לחופש נולד

 29. פורסם 10 בינואר 2009 ב10:32 | קישור קבוע

  לא סיפרו לך שבאנגי מה קוראת עתידות אבל היא אמרה לי שבקרוב תהיה לך הפתעה בתיבת דואר של ההוטמייל יקירי
  לצערנו אמסטרדם הולכת ומתדרדרת (סוגרים קופי שופים נועלים בתי זונות ואוסרים על עישון ברחובות העיר אז מהר מהר שלא ייגמר

 30. דויד
  פורסם 10 בינואר 2009 ב19:40 | קישור קבוע

  אם, יקירתי, את רומזת שיש למהר אז המחיר יהיה הפיכת הגבריות שלי לשלגון (ארטיק) מכיוון שהגטקס התרמיים שרכשתי בנפאל אבדו לי בנסיבות מיסתוריות

 31. דויד
  פורסם 10 בינואר 2009 ב19:45 | קישור קבוע

  אבל המחיר שווה ותודה לך

 32. פורסם 17 בינואר 2009 ב9:02 | קישור קבוע

  דאאאאויד מלך ישראל , חי חי וקיים….
  דויד ראית מה זה עוד לא שמתי צילום של הוופורייזר – בושה וחרפה – לך תסמוך על סטלנים….

 33. דויד
  פורסם 18 בינואר 2009 ב10:07 | קישור קבוע

  צילום של הואפורייזר לא מספיק. אם את יכולה לשלוח דגם עדיף

 34. פורסם 13 בפברואר 2009 ב0:05 | קישור קבוע

  כתבה יפיפיה באמת… שמח לקרוא קצת תרבות סוף סוף :)
  יפה לקרוא גם המלצות למנות בגודל נורמלי ולא 1-2 גר כמו שרב האנשים חושבים לעצמם שזה מספיק… ראיתי שהמלצת על 60-70 גר רטוב יפה מאוד מנה מכובדת לאמיצים :)
  רק להוסיף שאמניטה זה לא לכל אחד ובטח לא לטיפשים וחסרי ידע ולא סתם דווקא היא מופיעה בכל האגדות… רק כמו בכל דבר דרוש ידע והכוונה

  בברכה לך המשיכי לפזר את הקסם
  rainbow7

 35. rainbow7
  פורסם 13 בפברואר 2009 ב16:50 | קישור קבוע

  למה לא פירסמתם תגובה שלי מאתמול???
  יש סיבה לצנזורה?

 36. פורסם 15 בפברואר 2009 ב3:15 | קישור קבוע

  כן שישים שבעים גרם טרי או לפחות 10 גרם יבש נותן את האפקט כמו שצריך
  אף אחד לא ממליץ פה על אמניטה – אמניטה זה לא בשביל אף אחד שרוצה להמשיך ללעוס פטריות או לחילופין להמשיך לחיות. מעטים האנשים שאכלו אמניטה בחיים שלהם ובלי ידע מקצועי זה פשוט ממית ודי.

 37. פורסם 15 בפברואר 2009 ב3:16 | קישור קבוע

  מי לא פרסם אם מישהו מצנזר את המחמאות שלך תודיע לי אישית לאי מייל אני אתעצבן אישית אבל בטח זה היה סתם איטיות תגובה כי הנה יש פה שתי תגובות שלך אפילו
  תודה על המחמאות

 38. סטלן מתחיל
  פורסם 28 בפברואר 2009 ב19:57 | קישור קבוע

  עוד לא היה לי נסיון עם פטריות אבל לפי מה שאת מתארת זה קסום
  קרא לך שחווית "טריפ רע"?

 39. mg
  פורסם 28 בפברואר 2009 ב21:16 | קישור קבוע

  אך פיטריות זה פשוט הדבר הכי טוב שאפשר לבקש חוץ ממסקלין ואני מסכים איתך 10 גרם יבש זה אחלה אפקט (רק לא הכי מומלץ למי שאין ניסיון ביכלל) הלואי שהיה בארץ. ואשמח לדעת מה עושים עם סן פדרו אם יש לך אינפורמציה איזה גיל הוא צריך להיות ואיך יודעים את הגיל שהיה יום הזוי

 40. פורסם 4 במרץ 2009 ב9:58 | קישור קבוע

  הרעיון הוא שבכמויות האלה מה שקורה הוא פשוט שעוצמת התגובה וזמן ההתחוללות שלה גבוהים מהרגיל.
  הנה לך לינק מתוך האתר האהוב עלי והמוזכר פה כמומלץ
  erwid.com
  וזה הלינק של פיאוטה: http://www.erowid.org/plants/cacti/cacti.shtml
  אני מקווה שאתה מבין אנגלית אם לא תגיד לי אני אעזור בתרגום

 41. פורסם 4 במרץ 2009 ב10:01 | קישור קבוע

  סטלן מתחיל
  אין כזה דבר טריפ רע – יש אנשים רעים מחשבות שליליות , התכוננות לא מתאימה וחוסר נסיון – ממש כמו בחיים השילוב של זה עם קצת טיפשות יכול אכן להוביל לטריפ רע .
  אשמח לענות לשאלות – הנה אפילו שלחתי לך מייל באופן אישי

 42. סטלן מתחיל
  פורסם 4 במרץ 2009 ב14:31 | קישור קבוע

  תודה רבה שענית לי חכיתי בקוצר רוח לתגובה חחחח אני לא ממש
  יודע לאיפה שלחת לי את המייל בכול מקרה אני חושב שאם בן אדם
  אף פעם לא חווה טריפ ולא התנסה אז יכול להיות לו מצבים לא נעימים

 43. דויד
  פורסם 7 במרץ 2009 ב22:15 | קישור קבוע

  שלום שלום

  קראתי ונהנתי, מצאתי היום בהרי ירושלים כמה פטריות הגדלות על חרא של סוס ונראו ארוכות ומסתוריות, עם דפים שחורים מלמטה, הן לא הזילו דיו כחול אלא שחור

  ובכל זאת הייתי רותה לקבל קצת אינפורמציה על גידול פטריות
  ואם יש לך מידע בנושא

  יום שמח
  דוידי

 44. פורסם 8 במרץ 2009 ב0:51 | קישור קבוע

  זה בסדר אתה סטלן מתחיל כשתגדל תבין….

 45. פורסם 8 במרץ 2009 ב0:57 | קישור קבוע

  אפשר לגדל פטריות על חרה של סוסים ולמעשה זה אחלה מצע ונעשה בו שימוש בחוות לגידול פטריות מאכל.
  פטריות שאתה לא מכיר לא לנסות ללעוס מלכתחילה כיוון שאם הן לא הפטריות הנכונות המסע היחיד שהן יתנו לך יהיה לבית חולים עם המשטרה מאחורי האמבולנס.
  פטריות הזיה מכחילות עם כל נגיעה שאתה נוגע בהן ולפעמים גם "מסגילות" מלשון נוטות להפוך לסגולות
  פעם הבאה תשלח לנו תמונה נשאל את המאבחן המקומי שלנו

 46. aci
  פורסם 19 באפריל 2009 ב17:06 | קישור קבוע

  האמת ראיתי מה שכתבתם פה ויש משהו שלא בדיוק נכון אני מכיר כמה חבר'ה שאכלו אמניטה טובה ושמנה בהודו והיו מבסוטים לאללההה

 47. פורסם 20 באפריל 2009 ב5:45 | קישור קבוע

  יקירי החבר,ה שאתה מכיר או שהיו מספרי סיפורים מפורסמים או שחלמת אותם בעצמך.
  תלך תשאל אותם עוד פעם ותראה שהם אולי חשבו שהם אוכלים אמניטה ותגיד להם להפסיק לספר סיפורים שיכולים להזיק למי שלא מבין בפטריות.
  תרחק נפשך מאמניטה ומאנשים שלא מספרים לך את האמת….

 48. פורסם 24 באפריל 2009 ב8:20 | קישור קבוע

  הלו ארבל – תחפש את הפוסט שנקרא תראו מה באנגי מה מצאה מחודש אפריל יש שם מדריך מלא לשאלותיך אם אחרי שראית את המדריך במלואו ישארו שאלות תודיע לי

 49. דניאל
  פורסם 7 ביוני 2009 ב18:31 | קישור קבוע

  שלום בנגימה. אני דניאל מאיזור השרון, מה שלומך? האם שמך האמיתי הוא ענבל? ראיתי פה איפשהו באתר איזו עדות לכך.
  מאד מעניין לקרוא את כל מה שיש לך לומר, אני כבר רואה שיש לנו המון במשותף, בהשקפת העולם, בדרך החיים ומאמין שבעוד…
  יש לי כמה שאלות שהייתי רוצה לשאול אותך, ועוד אינספור נושאים שאני מתאר לעצמי שאהיה מרותק לדון בם איתך.
  אנא צרי איתי קשר באי מייל: daniel_9024911@walla.com
  או בפייסבוק: תכתבי בחיפוש "דניאל ליטווק" ככה, בעברית.

 50. ג'ניפר
  פורסם 19 בספטמבר 2009 ב16:55 | קישור קבוע

  היי בנגימה,
  התרשמתי מנסיונך וכמות הידע שיש לך.
  שאלה שלי היא כזאת:
  אנו נוסעים לאמסטרדם בעוד שבוע.
  אני רוצה לנסות פטריות. לי יש נסיון עם אל.אס.די – קרטונים, טיפות, מייקרואים , כולל שילובים עם סמים אחרים ושימוש כמויות נכבדות של הסם ( פעם האחרונה היתה לפני כמה שנים). חברי – יש לו נסיון רק עם עוגיות חשיש וקצת קוקה, אבל לא סמים פסיכודליים.
  שאלה היא לגבי המינון המומלץ לחוויה טובה – שנינו זה פעם הראשונה בפטריות (המינון גם ליבש וגם לטרי).
  אגב, מה המצב עם הפטריות באמסטרדם – יש בעיה להשיג, איפה משיגים בימים הללו באמסטרדם ? – אם את יודעת אשח אם תשתפי אותי כדי שנמצא את הפטריות בלי בעיה.

  שיהיה לך חג נפלא, בנגימה, והרבה חוויות טובות ..

 51. פורסם 19 בספטמבר 2009 ב17:52 | קישור קבוע

  היי
  שלחתי לך מייל לכתובת שלך – מוזמנת

 52. psyrus
  פורסם 6 באוקטובר 2009 ב2:14 | קישור קבוע

  היי BANQIMA דברים מעניינין מאוד את מספרת תוכלי ליצור איתי קשר במייל בבקשה יש כמה דברים שאני רוצה לדבר אליהם !!! תודה חשוב מאוד !

 53. psyrus
  פורסם 6 באוקטובר 2009 ב2:14 | קישור קבוע

  psyrus_@walla.co.il

 54. פורסם 6 באוקטובר 2009 ב4:10 | קישור קבוע

  בסדר

 55. חקלאי מתחיל
  פורסם 16 בנובמבר 2009 ב14:32 | קישור קבוע

  בנגימה שלום,
  אני מודה ומוקיר את כל מי שנותן תשובות בעניינים חשובים שכאלה.
  יש לי שאלה או שתיים ואני זקוק לעזרתך על מנת להביא את הבשורה הקסומה לארץ הקודש. אבל אני מעדיף במייל…

 56. המכשפה המקסיקנית
  פורסם 16 בנובמבר 2009 ב16:17 | קישור קבוע

  טוב אז תכתוב לי לאימייל או שתשלח לי את האימייל שלך ואני אכתוב לך ונדבר.

 57. מיגל
  פורסם 28 בנובמבר 2009 ב13:28 | קישור קבוע

  היי באנגי [=
  את הבטחת שתעשי מדריך לגידול פטריות.. את יכולה גם לכתוב מה צריך איזה ציוד ואיפה אפשר להשיג? בבקשה!

 58. המכשפה המקסיקנית
  פורסם 28 בנובמבר 2009 ב16:17 | קישור קבוע

  מיגל היקר – טרם בדקת את כל הבלוג יש סרטים על גידול בבלוג הזה מזה זמן מה אני לא יכולה לכתוב מדריך דרך פה כי ממשלת ישראל יכולה לעצור את בעל הבלוג ומרעיו – ולפיכך נמנעתי אבל הסרטים שם עם כל מה שאתה צריך ואתה יכול לכתוב לי אם אתה צריך עזרה אישית או לבדוק אם כדאי לך להתחיל עם זה.

 59. שולי
  פורסם 5 בדצמבר 2009 ב17:50 | קישור קבוע

  מה קרה את לא מעדכנת?

 60. המכשפה המקסיקנית
  פורסם 5 בדצמבר 2009 ב17:53 | קישור קבוע

  שולי יקרה – החיים מפריעים לי לעדכן, אבל אני תיכף באה בחזרה. אם צריך אותי דחוף אפשר לכתוב לי אישית .

 61. ריטה
  פורסם 7 באפריל 2010 ב20:07 | קישור קבוע

  מדריך לגידול פטריות נשמע אחלה דברQ!
  או לפחות הגדרה של פטריות שקיימות בארץ או הכוונה למדריך כלשהו.
  האמניטה שמתוארת בכל הציורים היפייפיים-אין פלא.
  פטריות ההזיה מכוערות למדי והאמניטה פשוט יודעת לייצג אותן טוב..
  מי שסקפטי לגבי היותה קטלנית-תשאלו כל צייד פטריות מומחה,
  שאין הוא מומחה אם הבעת פניו לא מתעוותת ברגע ששאלתם אם אפשר לאכול אותה.

 62. פורסם 7 באפריל 2010 ב21:28 | קישור קבוע

  פטריות ההזיה מכוערות למדי? ממי שמעת את זה? אמניטה היא פטרייה מסוכנת לא נועדה לסטלן המצוי וגם לא למתפטריונים המצויים ולא לוקחים אותה בשום פנים ואופן
  מי שרוצה לקחת אמניטה ברוב טפשותו שיקח קצת דטורה במקום ולהתראות במחלקה הסגורה למחלות נפש
  גם המדריך לגידול שאני רוצה לכתוב לא יימצא על גבי הבלוג הזה כי שלטונות הארץ עדיין חשוכי מרפא ואני לא חולמת לראות את הבעלבית פה יושב במלון מטעם מדינת ישראל
  וזהו

 63. אוריה ג'יימס
  פורסם 13 ביולי 2010 ב0:11 | קישור קבוע

  הי אני מעוניין ללמוד על גידול ביתי של פטריות

 64. פורסם 13 ביולי 2010 ב3:53 | קישור קבוע

  אורי אורי אורייה רוצה לבוא למקסיקו ?

 65. weedmon1
  פורסם 10 באוגוסט 2010 ב2:00 | קישור קבוע

  היי באנגימה אני מת לנשות אבל אין לי ואני לא יודע איך להשיג מה אני יעשה??

 66. פורסם 10 באוגוסט 2010 ב2:43 | קישור קבוע

  אמסטרדם עוד לא הפסיקה לגדל לייבש ולהפיץ , תעשה כרטיס לאמסטרדם וכשהכרטיס מוכן תכתוב לי אני אעשה לך קישורים
  אבל אל תספר לאף אחד….

 67. פורסם 21 באוגוסט 2010 ב13:25 | קישור קבוע

  נשמח לשמוע ממך .

 68. פורסם 21 באוגוסט 2010 ב13:28 | קישור קבוע

  shahar.siri@gmail.com

 69. פורסם 22 באוגוסט 2010 ב4:53 | קישור קבוע

  שחר ואורה ממני אפשר בעיקר לקרוא
  גם לשמוע יבוא יום אחד או באחד מהקליפים ביו טיוב
  אז שמחה לשמח

 70. dor89
  פורסם 22 ביולי 2011 ב13:56 | קישור קבוע

  שלום לך bangima אני קניתי נבגים לגידול פטריות באמסטרדאם, קיבלתי את זה בתוך מזרק ועכשיו אני צריך עזרה בצעד הבא הלוא הוא הגידול.
  אשמח אם תוכלי לעזור.
  dordor89@gmail.com

 71. שמש
  פורסם 23 בספטמבר 2011 ב21:11 | קישור קבוע

  הי. מעוניינת בידע הרב שיש לך. מסכימה עם כל מילה. הגעתי לפה בטעות לאחר מחקר על פטריות צהובות שגדלות פה בעציץ, והופתעתי לטובה. אשמח באם נוכל להתכתב במייל אישית

 72. mordi
  פורסם 4 באוקטובר 2011 ב12:36 | קישור קבוע

  אין עלייך את אלופה בבקשה תצרי איתי קשר לא הצלחתי להגיע למייל שלך..

 73. נינג׳ה
  פורסם 23 בינואר 2012 ב10:36 | קישור קבוע

  שלום לכל המגיבים, מצאתי פטריית כובע בקוטר 20 ס״מ בצבע סגול בכל חלקיה מתחת עץ אורן בתוך המצע הרקוב של השלכת שמתחתיו.
  מישהו יודע אם זה הזייתי?

 74. נדב
  פורסם 10 בפברואר 2012 ב20:03 | קישור קבוע

  איך אני מזהה את הפטריות האלה … יש להם סימנים ברורים?

 75. גרג
  פורסם 10 ביוני 2012 ב16:45 | קישור קבוע

  שלום לך!

  רציתי לשאול איך אני מוצא את הפטריות בישראל ודבר שני- האם יש אפשרות לחוות את החוויה רק ל-5 שניות כניסיון? 10 שניות? דקה? (בתיאום לכמות- כלומר האם הכמות משפיעה על הזמן של ההשפעה?)

 76. איתי
  פורסם 10 במאי 2014 ב23:29 | קישור קבוע

  בקשר לפרויקט וידיאו שקשור לנושא אשמח אם תחזרי אלי אני גר בתל אביב ונייד….תודה

 77. פורסם 15 בדצמבר 2014 ב14:01 | קישור קבוע

  אם אינך יודע לזהות עדיף תקנה מאנשים שמגדלים כי לאכול פטריות שאתה לא בטוח לגביהן בטבע יכול להיות סכנת חיים

 78. פורסם 15 בדצמבר 2014 ב14:02 | קישור קבוע

  אני חוזרת שוב לא לאכול פטריות שאתם לא מכירים אפילו אם הן מסגילות שזה סימן שהן מכילות פסילוסיבין לא לאכול בלי לדעת מה אתם אוכלים

 79. פורסם 15 בדצמבר 2014 ב14:03 | קישור קבוע

  תודה רבה מורדי אבל מה בדיוק אתה צריך ממני שאתה רוצה להתכתב? האם אתה במקסיקו?

 80. פורסם 15 בדצמבר 2014 ב14:04 | קישור קבוע

  שמש אפשר למצוא אולי ב inbhai@yahoo.com

 81. פורסם 15 בדצמבר 2014 ב14:05 | קישור קבוע

  אם קיבלת רק מזרק חסר לך הרבה ציוד ולא בטוח שתצליח לגדל פעם ראשונה ללא מדריך מקצועי סליחה והלוויא שתמצא מדריך טוב

 82. Amanita
  פורסם 15 בדצמבר 2014 ב18:05 | קישור קבוע

  מעוניינת באינפורמציה על אמניטה מוסקריה.הכנתי תה כמה פעמים,עוד לא חוויתי את הטריפ של הלידה מחדש,קצת באז..לפעמים

 83. באנגימה
  פורסם 16 בדצמבר 2014 ב1:11 | קישור קבוע

  אמאניטה לבשל פטריות במים מוריד להם את הפוטנציה לחלוטין ויכול גם לדפוק אותן לגמרי זה למה ניצלת ולא קיבלת טריפ אחושרמוטה מהאמאניטה בבקשה לא להמשיך עם הנסיונות ולהשיג לעצמך פטריות הזיה רגילו פסילוסובין קובאנסיס או טראפלס לא יודעת מי הספק אבל חמש עשרה גם יבשות יקחו אותך לאן שצריך טיול נעים

 84. לי
  פורסם 27 במאי 2015 ב1:30 | קישור קבוע

  היי קניתי כמות של 15 ואני רוצה לקחת לראשונה עם בן זוגי, יש המלצות?

 85. פורסם 27 במאי 2015 ב17:45 | קישור קבוע

  אם זה טרי חצי חצי לא יתן לכם הרבה מסעות אולי קצת צחוקים אם זה 15 גרם יבש תכבו את האור תשימו מוסיקה יפה ותאכלו חצי חצי רצוי לא לאכול כלום חמש שעות לפני ולתכנן לפחות שש שעות פנויות שאף אחד לא מפריע לכם וטיול נעים

 86. חנה
  פורסם 19 ביולי 2015 ב17:58 | קישור קבוע

  היי באנגי.
  האם ניסית אמניטה בחייך? למה זה גורם ומהי הסיבה של ההירתעות שלך מהן? נורא סיקרן אותי.

  מחכה לתשובתך.
  שבוע של טוב עם אהבת חינם :)

 87. באנגימה
  פורסם 19 ביולי 2015 ב22:01 | קישור קבוע

  כמו כל טיול לארץ זרה חנה אפשר לבלות ולשוט על האמזונאס ואפשר גם שיאכל אותך תנין עם אמניטה זה ככה בלי מדריך מנוסה שיודע איך לייבש ולהכין אותה האמניטה יכולה להיות התנין שיאכל לך את התודעה זה לא שלא תהיה לך תודעה אחרי הכל תודעה זה כל מה שאנחנו כל היתר זה הזיה קשה ומחלה מנטלית אבל הסיכוי של סיוט גדול יותר מהחלומות המופלאים שהפסילוסיבין מעניקות ולכן רצוי שכולם יבינו שזה לא הפטריה שאוכלים וצוחקים ועפים ונהנים והיא יכולה גם לגרום לתרעלת קשה. לא לא ניסיתי לא אכלתי מספיק פטריות כדי שיבוא לי לנסוע לארץ זרה וקודרת וגם לא מצאתי מדריך ראוי לשמו
  כשאפגוש מדריך או מדריכה שכאלה תהיי בטוחה שאנסה אבל מכאן ועד להמליץ לאנשים לנסות וללעוס אמניטה הדרך רחוקה מאד . מאידך אם מצאת מישהו שלועס אמניטה באופן קבוע וימליץ לך ואת בטוחה שהוא או היא דוברים אמת בתיאבון ואשמח אם תספרי לי איך היה המסע
  למה רק שבוע ? כל הימים אהבת חינם

 88. ענת
  פורסם 19 במרץ 2016 ב10:42 | קישור קבוע

  עבור אדם שסובל מכאבים ראש קשים והפטריות הן הטיפול היחיד שעוזר לו. היכן אפשר לקנות אותן בצורה בטוחה בישראל. האם תוכלי לענות בבקשה ישירות למייל?
  תודה רבה מראש
  ענת

 89. פורסם 20 במרץ 2016 ב2:06 | קישור קבוע

  אין לי מושג אני גרה במקסיקו עכשיו וגרתי באמסטרדם לפני כן בישראל כידוע לי אפשר למצוא טקסים של אוויסקה שאולי יכולים לעזור בצורה דומה ואני יודעת איך להשיג אותן באמסטרדם ובמקסיקו סליחה על החוסר אינפורמציה מועילה

 90. סיקרט
  פורסם 14 במרץ 2017 ב13:39 | קישור קבוע

  הי
  הייתי באיזו מסיבת טבע וכשהייתי דלוקה השגתי איכשהו פטריה
  היא קטנה ולבנה ואמרו לי לאכול רק את הראש.
  מ ו מלץ לנסות?

 91. פורסם 17 במרץ 2017 ב23:56 | קישור קבוע

  רק את הראש? אם הפטריה שלך היא פטרית קסם תאכלי את הכל הפסילוסיבין מצוי בכל הגוף שלה אבל מכיווון שאינני יודעת מה נתנו לך אני לא יכולה להמליץ כלום כי יש פטריות שנראות יופי אבל מסוכנות להחריד ואין בהן הרבה קסם גם כן מאידך אם יש מישהו שיכול להגיד לך בביטחה שזאת פטריית קסם תאכלי את כולה מותק אל תפספסי את הגזע

 92. הלנה
  פורסם 4 ביולי 2017 ב1:23 | קישור קבוע

  שלום! נתקלתי בפוסט מלפני 9 שנים.
  אם עדיין אקטואלי ללמוד על פטריות, אשמח מאד.
  הלנה

 93. bangima
  פורסם 9 ביולי 2017 ב21:26 | קישור קבוע

  מה תרצי ללמוד יקירתי?

 94. פורסם 25 בספטמבר 2017 ב18:34 | קישור קבוע

  סיפורים מהחיים -יש המון סיפורים מהחיים ששמענו במהלך חיינו ,בין אם זה סיפרוים
  שסיפרו לנו הורינו או שמענו סיפור של אדם אחר על ביוגרפיה שלו

שליחת תגובה

כתובת האימייל שלך לעולם לא תפורסם או יעשה בה כל שימוש. שדות חובה מסומנים ב*

*
*