איפה הקסיסה?

פטריות שלא לאחר הגשם

טוב מי לא מכיר את הפוסטרים האלה:

שהעולם כולו הזוי בצבעים של אהבה ומלאכים ופיות וכל הסיפורים שמספרים לכם על פטריות ורק שכל הציירים מציירים שם את הפטריה האדומה עם הנקודות הלבנון, אמניטה – שמי שאוכל פטריות קסם יגיד לכם בחיוך מלגלג שלאכול אמניטה זה מאד מסוכן שרוב החומר שם הוא רעיל ושאכן מה שקרוי "טריפ רע" צפוי בהחלט לבקר אצלכם מצריכה מטופשת של הפטריה הזאת. תחשבו שמכל הפטריות זאת הכי רעילה ודווקא אותה כולם מצייירים ומצלמים .

ועכשיו לקצת אמת: האמת היא שפטריות קסומות (או בישראלית: פטריות הזיה) נראות בדרך כלל כמו בסרט שלהלן:

והם לא יפהפיות (וביננו גם קשה ללעוס כמות מתאימה מהן בלי לרצות להקיא) אבל מי שאוכל כמות של 60 עד 70 גרם פטריות טריות (פי שלוש מהכמות הנמכרת בחנויות באמסרדם לתייר המצוי) ונשכב בנחת ובלי פחד – יוצא למסע שקרלוס קסטנדה כתב עליו הרבה ספרים אבל לא הבין אותו ממש וזה בגלל שאני קוראת למסע הזה: הכר את עצמך. ואכן , למסע הזה רצוי לצאת עם מדריך טיולים כמו לכל מסע אחר, רק למקרה שתיבהלו מהפגישה הראשונית ולאו דווקא מהצד השלילי אלא מהצד החיובי, ה"מואר" ה"רחום" הצד שלנו שנוגע כל הזמן באלוהים בלי שנדע אפילו כי אנחנו לא מעיזים לדעת עליו. רצוי לצאת למסע עם הציוד הבא: מישהו ששם לב שלא תתבהלו, אורות נמוכים, מוסיקה רגועה, ועיניים עצומות, בגדים נוחים וכן, דלי להקיא בתוכו אם בא לכם .
התגובה של הגוף לצריכה של כמות כזאת מכונה בפי "הזדעזעות" . כמו המידע, הרגשות והאנרגיה הרוחנית מכבידה על הגוף בהתחלה וגורמת לתחושה של לחץ בחזה וכבדות קשה. אבל מי ששוכב בשקט ולא מתנגד ולא מרגיש צורך לדבר יותר מדי, יוצא לטיול שישנה את החיים שלו.

שלא לדבר על זה שאם אוכלים כמות קטנה שלהן קיים סיכוי מירבי שערימת צחקוקים מלווה בעיניים בורקות וחשק לרקוד לקפץ ולשיר – ממש כמו פירות וטרולים ביער קסום- ולוקח את עצמו לוונדל פארק באמסטרדם לשבת בשמת – לא יכול להכחיש את כמות האהבה שנתגלתה בו לפתע.

יש בעולם הזה אנשים חכמים ממני שכבר טענו שבעצם "דתיות" התחילה כשהאדם הקדמון גילה את הפטריות הראשונות ולעס מהן. מנסיון אישי אני יכולה להצהיר בפה מלא שאם אי פעם חשבתי על פגישה עם אלוהים זה לא היה בבית כנסת מפוצצת באל.אס.די ממסיבת הלילה שעבר, זה לא היה בעליה לתורה (כן ההורים שלי היו בעלי גישה מודרנית עשו לי עליה לתורה בבת מצווה) וזה גם לא היה ביום שבו נפרדתי מההורים שלי (רגע המוות גדול הוא כמו רגע הלידה) – אלא ביום שאהובי לקח אותי לבית קסום של שמאן באמסטרדם ושם כמו כל חודש במלוא הלבנה, כולם שתו ביחד תה המורכב מ- 12 סוגים של פטריות .

הדיווחים המדעיים יגלו לכם שאנשים שנבחנו באשר להשפעת הפטריות הגיבו בחיוב רב, דיווחו על תחושת אופטימיות וחמלה שמילאה אותם חודשים לאחר השימוש, ושינוי אמיתי מבפנים באשר למהות הקיום האנושי.

ברור לכם שאם תצאו למסע מפחיד לפגוש מישהו באמת מגעיל עם הרבה פחדים – יהיה בזה מעין מסר מדכא ואז יש מצב בהחלט, שבשלב מסוים של הפטריות לא יבוא לכם על המישהו המגעיל הזה ולכן, לפעמים, אנשים שאינם יציבים בנפשם, הסובלים מפוביות, פחדים, רוע לב וגם טיפשות מחרידה שיוצאים למסע הזה, בלי מדריך טיולים, מסכנים את עצמם ואת סביבתם ויכולים גם לנסות לפגוע בבריאותם שלהם. שיהיה לכם ברור: גם אנשים ששותים קפה כל יום בבוקר עושים את זה לעצמם, גם אנשים ששומרים על אדיקות ניקוטין מתאבדים לאיטם והורגים את סביבתם גם יחד, אז ברור שאנשים כאלה יכולים גם לנגוע בפטריות ולנסות להתאבד.

אבל מנסיון אישי שלי ושל הרבה הרבה אנשים אחרים: השפעת הפטריות היא מרגיעה, אוהבת ומלאת שימחה ומחזיקה לאורך זמן הרבה אחרי שיצאתם למסע הזיות שנמשך לא יותר ממקסימום של שמונה שעות (כל היתר זה עייפות נמרצת) .

וככה בגלל שבהולנד אפשר לקנות את הפטריות בחנויות קטנות שנקראות "הדס שופס" (חנויות ראש – גיחוך קל) באים להם תיירים (לא כולם במצב מנטלי יציב) ואוכלים פטריות להנאתם. לפעמים האפקט מתחיל רק אחרי חצי שעה או ארבעים דקות. לפעמים הם טפשים כל כך שהם חושבים שרצוי לשתות בירה או אלכוהול על הדרך ולהוסיף קצת כדורים למינון (רצוי לנטול את הפטריות עם כמה שפחות אוכל בבטן ולהשתדל להימנע מנטילת שוקולד וסוכרים בזמן הטריפ) והתוצאה: מפגש שלהם תחת השפעה מלחיצה של רעלים שהצטברו בגופם עם עצמם המגעיל והאגואיסטי. במצב כזה יש סיכוי שהם ירצו למות גם. במצב כזה שהם לוקחים רק קצת הם עוד יכולים לזוז לטייל ולעשות שטויות ואז הם גם יגיעו לחלון של המלון בקלות. במצב כזה שהחלונות של המלונות באמסטרדם גדולים ורחבים (הם עוברים דירה דרך החלונות בדרך כלל הדלתות קטנות ביותר) אפשר שבנאדם ישב על אדן החלון וגם יפול משם, במצב כזה שאין מי שמשגיח עליהם כי הם מפגרים מספיק לחשוב שהם יודעים הכל על העולם שלנו – יש סיכוי שהם יקפצו מהחלון כי הם יכולים לזוז (שוב אחזור: במינון הנכון אין מצב הם יכולים לזוז מהמיטה בכלל) . אז ככה באים להם תיירים צעירים וחסרי הרבה נסיון ואוכלים פטריות בהולנד ואחר כך הם מקיאים מרגישים חרא ורוצים להתאבד ואכן בערך חמישה מהם (עד היום) גם הצליחו. אחת מהן היתה צרפתיה בת 17 – הקפיצה שלה גרמה להרבה יותר נזק מהמוות שלה עצמה. הפרלמנט ההולנדי שלאחרונה חשוף להשפעות פשיסטיות חזקות בגלל שבבחירות ניצחה מפלגת הימין – החליט לאסור על מכירת פטריות. קודם הם אסרו על מכירת פטירות מיובשות ועכשיו הם רוצים לאסור על מכירה אכילה וגידול של פטריות טריות.

הפטריות הן קטנות וחסרות הגנה, לוקח מלא זמן והשקעה להגיע למגש כמו שראיתם בסרט שמעל, בטבע הן משתדלות לגדול במקומות נידחים יותר כי אין מי שישמור עליהן וכי הן מסתודדות עם היקום בטח , אז קשה למצוא אותן גם שם. ועכשיו הממשלה ההולנדית רוצה לנדות אותן.

תחשבו על זה: פרי אחד קטן שנותן כל כך הרבה לנפש והממשלה רוצה להעלים אותו מהשוק, ממש כמו מה שהם עושים לצמח הקנאביס , ממש כמו שהם יעשו לכל תרופה טבעונית שלא מפרנסת כדבעי את חברות התרופות הענקיות והמרעילות של האנושות.

ההולנדים יצאו להפגנה – אף אחד לא שם לב אליהם ואתמול הם קיבלו בשורות רעות מאד: הפטריות מחוץ לחוק.

עצוב לי . עצוב לי שעם כל הכנסיות, בתי הכנסת, המסגדים והתפילות , הפנטיקה הדתית והחיפוש הבלתי מסתייים אחרי האלוהים – כולנו ביחד מנתקים בזה אחר זה את הקשר שלנו עם הביטוי האלוהי: אנחנו מטנפים את האדמה, שורפים את המזג אויר ומכלים את כל התרופות הצמחוניות והטבעוניות שקיימות כולל מאגרי הקריסטלים והמינרלים החבויים בתוך אמא אדמה.

כל כך עצוב לי שאני מבטיחה בפה מלא לגדל כמה שיותר מהן בעצמי ולהשתדל להאכיל כמה שיותר אנשים איתן ומי שרוצה ללמוד על גידול ביתי שיגיד – אם אני אקבל מספיק פניות אני בנחת אפתח פה מדריך בעברית לגידול ביתי של פטריות קסם אז עכשיו זה בידיים שלכם….

44 תגובות

 1. פורסם 19 בספטמבר 2009 ב17:52 | קישור קבוע

  היי
  שלחתי לך מייל לכתובת שלך – מוזמנת

 2. psyrus
  פורסם 6 באוקטובר 2009 ב2:14 | קישור קבוע

  היי BANQIMA דברים מעניינין מאוד את מספרת תוכלי ליצור איתי קשר במייל בבקשה יש כמה דברים שאני רוצה לדבר אליהם !!! תודה חשוב מאוד !

 3. psyrus
  פורסם 6 באוקטובר 2009 ב2:14 | קישור קבוע

  psyrus_@walla.co.il

 4. פורסם 6 באוקטובר 2009 ב4:10 | קישור קבוע

  בסדר

 5. חקלאי מתחיל
  פורסם 16 בנובמבר 2009 ב14:32 | קישור קבוע

  בנגימה שלום,
  אני מודה ומוקיר את כל מי שנותן תשובות בעניינים חשובים שכאלה.
  יש לי שאלה או שתיים ואני זקוק לעזרתך על מנת להביא את הבשורה הקסומה לארץ הקודש. אבל אני מעדיף במייל…

 6. המכשפה המקסיקנית
  פורסם 16 בנובמבר 2009 ב16:17 | קישור קבוע

  טוב אז תכתוב לי לאימייל או שתשלח לי את האימייל שלך ואני אכתוב לך ונדבר.

 7. מיגל
  פורסם 28 בנובמבר 2009 ב13:28 | קישור קבוע

  היי באנגי [=
  את הבטחת שתעשי מדריך לגידול פטריות.. את יכולה גם לכתוב מה צריך איזה ציוד ואיפה אפשר להשיג? בבקשה!

 8. המכשפה המקסיקנית
  פורסם 28 בנובמבר 2009 ב16:17 | קישור קבוע

  מיגל היקר – טרם בדקת את כל הבלוג יש סרטים על גידול בבלוג הזה מזה זמן מה אני לא יכולה לכתוב מדריך דרך פה כי ממשלת ישראל יכולה לעצור את בעל הבלוג ומרעיו – ולפיכך נמנעתי אבל הסרטים שם עם כל מה שאתה צריך ואתה יכול לכתוב לי אם אתה צריך עזרה אישית או לבדוק אם כדאי לך להתחיל עם זה.

 9. שולי
  פורסם 5 בדצמבר 2009 ב17:50 | קישור קבוע

  מה קרה את לא מעדכנת?

 10. המכשפה המקסיקנית
  פורסם 5 בדצמבר 2009 ב17:53 | קישור קבוע

  שולי יקרה – החיים מפריעים לי לעדכן, אבל אני תיכף באה בחזרה. אם צריך אותי דחוף אפשר לכתוב לי אישית .

 11. ריטה
  פורסם 7 באפריל 2010 ב20:07 | קישור קבוע

  מדריך לגידול פטריות נשמע אחלה דברQ!
  או לפחות הגדרה של פטריות שקיימות בארץ או הכוונה למדריך כלשהו.
  האמניטה שמתוארת בכל הציורים היפייפיים-אין פלא.
  פטריות ההזיה מכוערות למדי והאמניטה פשוט יודעת לייצג אותן טוב..
  מי שסקפטי לגבי היותה קטלנית-תשאלו כל צייד פטריות מומחה,
  שאין הוא מומחה אם הבעת פניו לא מתעוותת ברגע ששאלתם אם אפשר לאכול אותה.

 12. פורסם 7 באפריל 2010 ב21:28 | קישור קבוע

  פטריות ההזיה מכוערות למדי? ממי שמעת את זה? אמניטה היא פטרייה מסוכנת לא נועדה לסטלן המצוי וגם לא למתפטריונים המצויים ולא לוקחים אותה בשום פנים ואופן
  מי שרוצה לקחת אמניטה ברוב טפשותו שיקח קצת דטורה במקום ולהתראות במחלקה הסגורה למחלות נפש
  גם המדריך לגידול שאני רוצה לכתוב לא יימצא על גבי הבלוג הזה כי שלטונות הארץ עדיין חשוכי מרפא ואני לא חולמת לראות את הבעלבית פה יושב במלון מטעם מדינת ישראל
  וזהו

 13. אוריה ג'יימס
  פורסם 13 ביולי 2010 ב0:11 | קישור קבוע

  הי אני מעוניין ללמוד על גידול ביתי של פטריות

 14. פורסם 13 ביולי 2010 ב3:53 | קישור קבוע

  אורי אורי אורייה רוצה לבוא למקסיקו ?

 15. weedmon1
  פורסם 10 באוגוסט 2010 ב2:00 | קישור קבוע

  היי באנגימה אני מת לנשות אבל אין לי ואני לא יודע איך להשיג מה אני יעשה??

 16. פורסם 10 באוגוסט 2010 ב2:43 | קישור קבוע

  אמסטרדם עוד לא הפסיקה לגדל לייבש ולהפיץ , תעשה כרטיס לאמסטרדם וכשהכרטיס מוכן תכתוב לי אני אעשה לך קישורים
  אבל אל תספר לאף אחד….

 17. פורסם 21 באוגוסט 2010 ב13:25 | קישור קבוע

  נשמח לשמוע ממך .

 18. פורסם 21 באוגוסט 2010 ב13:28 | קישור קבוע

  shahar.siri@gmail.com

 19. פורסם 22 באוגוסט 2010 ב4:53 | קישור קבוע

  שחר ואורה ממני אפשר בעיקר לקרוא
  גם לשמוע יבוא יום אחד או באחד מהקליפים ביו טיוב
  אז שמחה לשמח

 20. dor89
  פורסם 22 ביולי 2011 ב13:56 | קישור קבוע

  שלום לך bangima אני קניתי נבגים לגידול פטריות באמסטרדאם, קיבלתי את זה בתוך מזרק ועכשיו אני צריך עזרה בצעד הבא הלוא הוא הגידול.
  אשמח אם תוכלי לעזור.
  dordor89@gmail.com

 21. שמש
  פורסם 23 בספטמבר 2011 ב21:11 | קישור קבוע

  הי. מעוניינת בידע הרב שיש לך. מסכימה עם כל מילה. הגעתי לפה בטעות לאחר מחקר על פטריות צהובות שגדלות פה בעציץ, והופתעתי לטובה. אשמח באם נוכל להתכתב במייל אישית

 22. mordi
  פורסם 4 באוקטובר 2011 ב12:36 | קישור קבוע

  אין עלייך את אלופה בבקשה תצרי איתי קשר לא הצלחתי להגיע למייל שלך..

 23. נינג׳ה
  פורסם 23 בינואר 2012 ב10:36 | קישור קבוע

  שלום לכל המגיבים, מצאתי פטריית כובע בקוטר 20 ס״מ בצבע סגול בכל חלקיה מתחת עץ אורן בתוך המצע הרקוב של השלכת שמתחתיו.
  מישהו יודע אם זה הזייתי?

 24. נדב
  פורסם 10 בפברואר 2012 ב20:03 | קישור קבוע

  איך אני מזהה את הפטריות האלה … יש להם סימנים ברורים?

 25. גרג
  פורסם 10 ביוני 2012 ב16:45 | קישור קבוע

  שלום לך!

  רציתי לשאול איך אני מוצא את הפטריות בישראל ודבר שני- האם יש אפשרות לחוות את החוויה רק ל-5 שניות כניסיון? 10 שניות? דקה? (בתיאום לכמות- כלומר האם הכמות משפיעה על הזמן של ההשפעה?)

 26. איתי
  פורסם 10 במאי 2014 ב23:29 | קישור קבוע

  בקשר לפרויקט וידיאו שקשור לנושא אשמח אם תחזרי אלי אני גר בתל אביב ונייד….תודה

 27. פורסם 15 בדצמבר 2014 ב14:01 | קישור קבוע

  אם אינך יודע לזהות עדיף תקנה מאנשים שמגדלים כי לאכול פטריות שאתה לא בטוח לגביהן בטבע יכול להיות סכנת חיים

 28. פורסם 15 בדצמבר 2014 ב14:02 | קישור קבוע

  אני חוזרת שוב לא לאכול פטריות שאתם לא מכירים אפילו אם הן מסגילות שזה סימן שהן מכילות פסילוסיבין לא לאכול בלי לדעת מה אתם אוכלים

 29. פורסם 15 בדצמבר 2014 ב14:03 | קישור קבוע

  תודה רבה מורדי אבל מה בדיוק אתה צריך ממני שאתה רוצה להתכתב? האם אתה במקסיקו?

 30. פורסם 15 בדצמבר 2014 ב14:04 | קישור קבוע

  שמש אפשר למצוא אולי ב inbhai@yahoo.com

 31. פורסם 15 בדצמבר 2014 ב14:05 | קישור קבוע

  אם קיבלת רק מזרק חסר לך הרבה ציוד ולא בטוח שתצליח לגדל פעם ראשונה ללא מדריך מקצועי סליחה והלוויא שתמצא מדריך טוב

 32. Amanita
  פורסם 15 בדצמבר 2014 ב18:05 | קישור קבוע

  מעוניינת באינפורמציה על אמניטה מוסקריה.הכנתי תה כמה פעמים,עוד לא חוויתי את הטריפ של הלידה מחדש,קצת באז..לפעמים

 33. באנגימה
  פורסם 16 בדצמבר 2014 ב1:11 | קישור קבוע

  אמאניטה לבשל פטריות במים מוריד להם את הפוטנציה לחלוטין ויכול גם לדפוק אותן לגמרי זה למה ניצלת ולא קיבלת טריפ אחושרמוטה מהאמאניטה בבקשה לא להמשיך עם הנסיונות ולהשיג לעצמך פטריות הזיה רגילו פסילוסובין קובאנסיס או טראפלס לא יודעת מי הספק אבל חמש עשרה גם יבשות יקחו אותך לאן שצריך טיול נעים

 34. לי
  פורסם 27 במאי 2015 ב1:30 | קישור קבוע

  היי קניתי כמות של 15 ואני רוצה לקחת לראשונה עם בן זוגי, יש המלצות?

 35. פורסם 27 במאי 2015 ב17:45 | קישור קבוע

  אם זה טרי חצי חצי לא יתן לכם הרבה מסעות אולי קצת צחוקים אם זה 15 גרם יבש תכבו את האור תשימו מוסיקה יפה ותאכלו חצי חצי רצוי לא לאכול כלום חמש שעות לפני ולתכנן לפחות שש שעות פנויות שאף אחד לא מפריע לכם וטיול נעים

 36. חנה
  פורסם 19 ביולי 2015 ב17:58 | קישור קבוע

  היי באנגי.
  האם ניסית אמניטה בחייך? למה זה גורם ומהי הסיבה של ההירתעות שלך מהן? נורא סיקרן אותי.

  מחכה לתשובתך.
  שבוע של טוב עם אהבת חינם 🙂

 37. באנגימה
  פורסם 19 ביולי 2015 ב22:01 | קישור קבוע

  כמו כל טיול לארץ זרה חנה אפשר לבלות ולשוט על האמזונאס ואפשר גם שיאכל אותך תנין עם אמניטה זה ככה בלי מדריך מנוסה שיודע איך לייבש ולהכין אותה האמניטה יכולה להיות התנין שיאכל לך את התודעה זה לא שלא תהיה לך תודעה אחרי הכל תודעה זה כל מה שאנחנו כל היתר זה הזיה קשה ומחלה מנטלית אבל הסיכוי של סיוט גדול יותר מהחלומות המופלאים שהפסילוסיבין מעניקות ולכן רצוי שכולם יבינו שזה לא הפטריה שאוכלים וצוחקים ועפים ונהנים והיא יכולה גם לגרום לתרעלת קשה. לא לא ניסיתי לא אכלתי מספיק פטריות כדי שיבוא לי לנסוע לארץ זרה וקודרת וגם לא מצאתי מדריך ראוי לשמו
  כשאפגוש מדריך או מדריכה שכאלה תהיי בטוחה שאנסה אבל מכאן ועד להמליץ לאנשים לנסות וללעוס אמניטה הדרך רחוקה מאד . מאידך אם מצאת מישהו שלועס אמניטה באופן קבוע וימליץ לך ואת בטוחה שהוא או היא דוברים אמת בתיאבון ואשמח אם תספרי לי איך היה המסע
  למה רק שבוע ? כל הימים אהבת חינם

 38. ענת
  פורסם 19 במרץ 2016 ב10:42 | קישור קבוע

  עבור אדם שסובל מכאבים ראש קשים והפטריות הן הטיפול היחיד שעוזר לו. היכן אפשר לקנות אותן בצורה בטוחה בישראל. האם תוכלי לענות בבקשה ישירות למייל?
  תודה רבה מראש
  ענת

 39. פורסם 20 במרץ 2016 ב2:06 | קישור קבוע

  אין לי מושג אני גרה במקסיקו עכשיו וגרתי באמסטרדם לפני כן בישראל כידוע לי אפשר למצוא טקסים של אוויסקה שאולי יכולים לעזור בצורה דומה ואני יודעת איך להשיג אותן באמסטרדם ובמקסיקו סליחה על החוסר אינפורמציה מועילה

 40. סיקרט
  פורסם 14 במרץ 2017 ב13:39 | קישור קבוע

  הי
  הייתי באיזו מסיבת טבע וכשהייתי דלוקה השגתי איכשהו פטריה
  היא קטנה ולבנה ואמרו לי לאכול רק את הראש.
  מ ו מלץ לנסות?

 41. פורסם 17 במרץ 2017 ב23:56 | קישור קבוע

  רק את הראש? אם הפטריה שלך היא פטרית קסם תאכלי את הכל הפסילוסיבין מצוי בכל הגוף שלה אבל מכיווון שאינני יודעת מה נתנו לך אני לא יכולה להמליץ כלום כי יש פטריות שנראות יופי אבל מסוכנות להחריד ואין בהן הרבה קסם גם כן מאידך אם יש מישהו שיכול להגיד לך בביטחה שזאת פטריית קסם תאכלי את כולה מותק אל תפספסי את הגזע

 42. הלנה
  פורסם 4 ביולי 2017 ב1:23 | קישור קבוע

  שלום! נתקלתי בפוסט מלפני 9 שנים.
  אם עדיין אקטואלי ללמוד על פטריות, אשמח מאד.
  הלנה

 43. bangima
  פורסם 9 ביולי 2017 ב21:26 | קישור קבוע

  מה תרצי ללמוד יקירתי?

 44. פורסם 25 בספטמבר 2017 ב18:34 | קישור קבוע

  סיפורים מהחיים -יש המון סיפורים מהחיים ששמענו במהלך חיינו ,בין אם זה סיפרוים
  שסיפרו לנו הורינו או שמענו סיפור של אדם אחר על ביוגרפיה שלו

שליחת תגובה

כתובת האימייל שלך לעולם לא תפורסם או יעשה בה כל שימוש. שדות חובה מסומנים ב*

*
*