איפה הקסיסה?

יום החופש

היום שבו כל מי שעוד יש לו עבודה – לא הולך לעבוד.

דרך אגב השנה זה נופל גם על יום התעופה הנוצרי – היום שבו מאמינים הנוצרים שישו עלה השמיימה . כשגרתי באמסטרדם מישהו סיפר לי שהיום הזה הוא גם יום הפטריות ושהרבה הולנדים חביבי גישה נוהגים לצאת ביום הזה (שתמיד יוצא יום שמש) אל הפארקים לשבת שם וללעוס פטריות הזיה. אי לכך ובהתאם לזאת אצתי רצתי לרכוש לי מנה או שתיים והלכתי להתנחל בוונדל-פארק . בדיוק באותו היום שנה לפני שהתאחדנו לעד ושוב לא נפרדנו בא אהוב ליבי לבקר את החבר שלו באמסטרדם והלה לקח אותו לטיול באופניים בפארק, שם ישבתי על שטיח אדום לידי ערימת קלפי טארוט ושלט שאמר "יוניברס זה אחלה". לעוסת פטריות ראיתי את אהובי מתקרב מרחוק על אופניים עם כובע לבן וחולצת משי תכלת. כשהוא והחבר שלו עברו לידי החבר שלו עצר בחריקת בלמים את אופניו הממורטטות וניגש לברך אותי לשלום כי אנחנו מכירים מזמן. אי לכך ובהתאם לזאת ירד גם אהובי מאופניו וניגש עד אלי מתבונן אל תוך עיני אמר בקול עמוק: היי אני אלדון. "היי באמת " עניתי בפרצוף סמוק צחוקים "ואני על פטריות, רוצה קצת? " שלפתי לו את הקופסא מהחנות. "לא לא תודה" הוא אמר בחיוך עמוק ואני היום יודעת שהתאהבתי בו הכי הרבה שאפשר כבר אז. באותו היום גם אמרתי לו בנימת אורקאל ידוענית: אתה לא יודע מה אתה מפסיד לי נראה שאנחנו צריכים לאכול פטריות ביחד יום אחד. שנים אחרי זה הוא אמר לי שבאותו הרגע הוא ידע שאני זאת שהוא רוצה שהוא זיהה אותי מיד בגלל העיניים וכן הלאה וכן הלאה, אבל אז באותו היום השמש זרחה הוונדל היה עמוס בלקוחות פוטנציאליים ואני הייתי עסוקה בלדבר בלי הפסקה תחת השפעת הפטריות , לירות בדיחות בקצב שאי אפשר לעמוד בו וכל נפשי מפוזרת על פני הפארק על גבי כנפי פרפרים וציפורים. ההולנדים אומרים שזה יום מבורך. באמת יום מבורך היה.

אחד במאי – יום של חופש לכל הפועלים אולי על חשבון זה שביום הזה ישו לקח חופש מהגוף החומרי מהקיום בר הסבל וכן הלאה וכן הלאה – מאיפה לי לדעת? אני רק יודעת שזה אחלה יום לשבת בשמש ולהתבטל – כאמור למי שלא עושה את זה כבר במילא כל יום זו יכולה להיות חוויה מעניינת….

יללה חג פועלים שמח – במקסיקו אגב כל הנהגי מוניות עושים שורה ארוכה של מוניות ונוסעים לאורך העיר כשהם צופרים – אבל מחירי הדלק עשו את שלהם והשנה היו הרבה פחות מוניות במצעד …

שליחת תגובה

כתובת האימייל שלך לעולם לא תפורסם או יעשה בה כל שימוש. שדות חובה מסומנים ב*

*
*