איפה הקסיסה?

וופורייזר – מתנת יומולדת מבאנגי מה

מה לעשות שעם השנים יוצא לנו גם לחגוג ימי הולדת ככה פעם בשנה ובאנגי מה שרויה כולה בהכנת עוגת חלל ליומולדת המתקרב ובא שלי. אכן לרגל יומולדתי חפצתי לעדכן אותכם, יקיריי האהובים ובני הבכור האובד ששב במלוא המרץ אל חיי הוירטואליים, ולחנך אותכם קמעא באשר למהות המכשיר הקסום עליו שמעתם או ניסיתם או קניתם במלא מלא מזומנים. הוופורייזר.

טוב בואו נסכים קודם על דבר אחד: אנחנו תפרנים. אין לנו כסף ביד. אנחנו אם יש לנו כסף רצים לקנות שכטה וכשכבר מצטבר איזה עודף הולכים לאיזה אירוע שנטיפאי או כדומים לו וגם בגלל שאנחנו חדורי טוב לב ולא כולנו סובלים מקמצנות עזה מה לעשות יוצא לנו להיות עניים רוב הזמן. אבל רק בכיס .

לפיכך, ההנחה  שרק בגלל שהסטלה של הוופורייזר שווה ביותר לענייני שיעול ואסטמה במיוחד , שאנחנו נלך לקנות וופורזייזר במאות שקלים , הינה טעות ביסודה.

אנחנו נשב, נוריד כמה ראשים, ניכנס לבנאגימה ונשאל אותה כמו שעשה בני האהוב והבכור: איך בונים וופורייזר בבית שלוותה בהבטחה להמוני קוראים מתלהבים שיבואו לבקר ללנקק ולקשר את הבלוג שכדלקמן וכידוע, באנגי מה אוהבת התחנפויות מאד מאד. מי לא?

אז הנה לכבוד כולם:

1) כל מה שהוופורייזר עושה הוא להחליף את העשן באויר חם.

הסבר: הוופורייזר למעשה מאייד את הצמחיה שבידינו ממש כשם שהיינו מאיידים ירקות מבושלים במקום להטביע אותם במרק עצבני. האויר החם הנושב על המריחואנה בטרם שאפתם את תענוגותיה לקרבכם המתחנק לו והולך, גורם לקנבינואידים (זוכרים אותם מהתמונה בפוסטים הקודמים?) להתנתק ולהתאייד להם לכיוון הריאות. בתהליך של הדלקת באנג רגיל הקנבינואידים אכן יתאיידו לכיוון הריאות שלכם אולם בעקבותיהם גם כל יתר חלקיקי השריפה ועימם, מה לעשות, גם כמות קלה של עיטרן .

משם קיבל הוופורזייזר את אומץ ליבו והמוניטין: מי שמעשן וופורייזר שואף אל קירבו אך ורק את הקנבינואידים . מי שלא עישן מעודו וופורזייר לא יודע אבל אני אישית הייתי קצת בצרות איתו. יושבת בקופי שופ שמאכסן זנים קטלניים במיוחד של סטלה , בלב אמסטרדם, יכולת לקחת שכטה מהוורפורייזר ולא לשים לב כמה אני מעשנת כי פסיכולוגית אני רגילה שהעשן חונק לי ואני אשתעל בשלב  מסוים (רצוי בסוף הראש ולא בתחילתו) אבל אם אין עשן ומה שמחליף אותו זה דגדוגים קלים על הלשון וטעם של סוכריה מריחואנה כזאת בפה, המוח לא ממש יודע מתי צריך להפסיק את השכטה וככה הייתי מוצאת את עצמי, לעיתים, מתעלפת בסטייל עזות המצח לכיוון הרצפה או המשענת של הכסא מה שבא יותר קרוב. אבל אחר התרגלתי בעדינות ואהבתי עד מאד.

יש כמה דרכים לבנות וופורייזר כשהעיקרון הוא שהאויר החם ינשוב על השכטה לפני שהיא מגיעה לריאות. לפיכך גם באנג רגיל יכול היה להיות וופורייזר אם הייתם בוחרים להשתמש בצינורית מתכת ולחמם את הראש ולא להדליק אותו עם המצית. אפילו אם תקחו מגהץ אדים לוהט ותניחו על התחתית שלו פרח קל ותלחצו אדים תוכלו לעשות שכטה אבל יש מצב שזה חם מדי לפרצוף שלא לדבר על מה יכול לקרות אם הראש נופל לכם קדימה מהשכטה.

אז מה עושים העניים?

מייבש שיער. כן שמעתם טוב. מה שצריך לעשות הוא כדלקמן: מכירים את החלק במייבש שיער שנועד להחלקת הפוני , נו כמו פתח כזה של צינור השקייה אבל נגמר בפס דקיק? רגע הנה תמונה

את המייבש שיער תחברו מצידי לצינור השקיה והעיקר שהפייה שלו תהייה עטופה בצינור והאויר שהמייבש נושב ירוץ דרך צינור את הצינור הלבישו נא על הבאנג שלהם ברגיל, על המבחנה באופן שכל האויר שהמייבש הולך לנשוף יגיע אל הראש של המבחנה. רגע רגע הנה עוד תמונה שתזכרו מה זה באנג (חייבת להודות שלרשעות למלחמה בסמים יש הרבה מה ללמד אותנו עדיין בקשר לאיפה מוצאים באנגים או איך מכינים)

ובכל מקרה אנחנו עוד עם הצינור השקיה שמחברים אותו למבחנה התקועה בבאנג .

בתוך המבחנה כמובן נניח כמות נבחרת של ראש (מותר להעמיס) והעיקר שהכל דחוס לו היטב והצינור השקיה שבחרנו ושרץ מהמייבש שיער מולבש כדבעי על הראש של המבחנה שבתוכו הקסיסה.

כעת שבו קרוב לשקע החשמל הראשון שתמצאו (רצוי קרוב לכורסא או לספה) טלו ביד אחת את הבאנג ועם היד השניה הפעילו את המייבש שיער על הכי חם שאפשר

ברגע שהמייבש שיער פולט אויר חם וזה נושב לו על הראש קסיסה שלהם שאפו נא את האדים המצטברים אל ריאותיכם ממש כשם שהייתם מורידים ראש עם המצית .

תזכרו היטב, יש מצב של התבלבלות שכן לא מרגישים עשן נדחף אל הריאות ולא יודעים בדיוק מתי להפסיק את השכטה : תפסיקו כשנגמר לכם האויר הכי טוב.

אפשר להתאים את מהירות הרוח לגודל הבאנג (באנג גדול יכול רוח גדולה אבל גם רוח קלילה חמימה תעשה את העבודה ובמהירה יאבד הפרח ששמתם במבחנה את ריחו ואת טעמו – דהיינו זהו כפרה אפילו שנראה לך שהראש נשאר שלם כי הוא לא נשרף עם מצית השכטה הזאת נגמרה , תחליף פרח יא קמצן.

את השכטה שאויידה לה אפשר לשמור ואחר כך לנסות לעשות איתה חמאה אבל זה רק במקרה והפרח היה משופצר לחלוטין ושווה השקעה – לפעמים אם הפרח חזק בפוטנציאל יש מצב שגם אחרי הוופורייזינג הוא יהיה שווה לחמאה אבל בטח שלא לעישון כי אין מה לעשן בו , מהרגע שאיידנו אותו הוא שווה לעישון דשא.

כמדומתני בימים עברו הסברתי גם איך עושים וופורייזר מנורה חשמלית. להזכירכם אפשר לקחת כל נורה חשמלית שהיא לקצוץ לה את הראש מתכת ולשלוף ממנה את החוט להט וכולי , להכניס לתוכה פרח להדביק את הראש הקצוץ עם דבק סלוטייפ כזה לתקוע בו שני קשים : קש אחד לשאיפה וקש אחד לחמצן , להדליק  מצית מתחת לנורה – מתחת מתחת כאילו מחממים את הפרח שבתוכה ולשאוף מאחד הקשים בנחת.

למעשה תהליך האיוד הוא כמו כל חימום זאת אומרת שאם הייתם לוקחים ג'וינט ברגיל ומחממים אותו עם "מחליק תלתלים" כזה הייתם יכולים לאחוז בג'וינט עם המלקחיים של ה "מחליק תלתלים"  ולתת לו להתחמם שם בעודכם שואפים ממנו כאילו הדלקתם אותו עם מצית – רבים הסיכויים שהקנבינואידים יתאיידו להם אל תוך הריאות ממש כמו בכל ופורייזר.

רק שאנשים חכמים המציאו לתשלובת בין גוף חימום הנושב אויר חם על השכטה ורוח שתדחוף אותו – מכשיר מעוצב קצת יותר אבל עולה המון יותר.

באנגי מה אומרת : יילה שיעורי  בית: צינור השקיה לא ארוך מדי, מייבש שיער , שכטה, הבאנג היומיומי ואתם בוופורייזר לנד. אם חשקה נפשכם שלא לעשן את השכטה במהירות יכולים הינכם להלביש על הפתח של הבאנג איפה ששואפים שקית פלסטיק וכשהיא מלאה באויר חם שנשב עליה מהבאנג ועד השקית שולפים אותה מקמטים את הפתח ויושבים לשאוף.

אזהרה : הפרחים נגמרים במהירות.

7 תגובות

 1. פורסם 17 באוקטובר 2010 ב19:43 | קישור קבוע

  היי
  אני מחפש בנרות מקום (או מישהו) שמוכר מאיידים. אולי יש לך מושג?

 2. פורסם 17 באוקטובר 2010 ב20:30 | קישור קבוע

  מה לקנות? שעה אני כותבת פה על איך לעשות במו ידיך בתיה עוזיאל של הסטלה ואתה שואל אותי איפה לקנות?
  באמסטרדם אפשר לקנות ושמעתי שגם בישראל אבל אני אין לי כסף לקניות כאלה אם יש לי אני קונה שכטה

 3. פורסם 17 באוקטובר 2010 ב23:20 | קישור קבוע

  יש מצב שתצליחי לגלות גם איפה מוכרים פה בארץ? נראה שמדובר בפריט מידע עסיסי ביותר.
  אודה לך מקרב לב.
  ואם את באזור ת"א אפילו אתן לך כמה פרחים לגינה 😉

 4. פורסם 18 באוקטובר 2010 ב6:02 | קישור קבוע

  הלוואי הייתי בארץ לבדוק מה אתה מעשן
  אתה חדש בבלוג לא ככה?
  אני לא שם
  וכאמור הרגע הסברתי לך בפוסט שלהלן איך לעשות לעצמך מאייד ביתי במחיר זול מה נראה לך שאם הייתי יודעת איפה להשיג את זה בזול יותר בארץ לא הייתי אומרת לקוראים שלי להשיג לעצמם אחד מוכן?
  חחחח

 5. דנדוש
  פורסם 4 בדצמבר 2010 ב23:05 | קישור קבוע

  במקום לחפש בנרות וופורייזר תחפש בגוגל, אז תמצא, יש חברה בארץ שמשווקת וופורייזר וולקנו volcano תוצרת חברה גרמנית וניתן לקנות, אך זה יותר יקר ממה שמוצע כאן

 6. פורסם 5 בדצמבר 2010 ב19:34 | קישור קבוע

  חן חן לסיוע המקצועי – וופורייזר נחמד להכין בעצמך כמו לאסוף זרדים בשביל מדורת מכשפות לא ככה?

 7. פורסם 4 בנובמבר 2012 ב22:27 | קישור קבוע

  אחד המאדים היחידים שמאושרים על ידי מכון התקנים למכירה בישראל נמכרים באתר Herb.co.il

שליחת תגובה

כתובת האימייל שלך לעולם לא תפורסם או יעשה בה כל שימוש. שדות חובה מסומנים ב*

*
*