מה קורה כשאח הגדול טועה ולמה חברת רשתLTD היא חברה מסריחה

הנה דוגמה טובה לכוחו של האח הגדול (חברת רשת של ערוץ 2 הכושלת אני בכוונה מלכלך עליהם) שבהחלטה אחת פסלו לי סרטון שהעלתי לאתר השיתוף youtube.

בתאריך 7.2.2008 הלכתי ביחד עם חבר טוב, לחגוג בגני התערוכה את יום ההולדת ה-63 של בוב מארלי הגדול מכולם. הצטידנו בטופינים מעולים, מצב רוח טוב ובטלפון סלולרי עם מצלמה. האווירה במתחם שהוא התקיימה ההופעה הייתה טובה. הסאונד היה סביר ובעיקר היה רצון טוב של המארגנים לתת שואו טוב לאנשים שהגיעו להופעה.

אז כמו כל מתלהב שהיה שם, גם אני צילמתי את הקהל. את הלהקות שהופיעו על הבמה וכל מה שנראה לי מעניין באירוע. בשביל לשמור לי מזכרת נחמדה מהערב שהיה שם. בסיכומו של דבר העלאתי 4 דקות מצולמות מהאירוע החגיגי לאתר youtube.

רצה הגורל שאתמול נסעתי לבקר חבר ומפה לשם רציתי להראות לו את הסרטון. להפתעתי כי רבה הופיעה הודעה מטעם youtube שאני מפר את זכויות היוצרים של רשת בע"מ. אני יודע שבסרטון הזה אין שום טיפת הפרת זכויות של אף אומן, ובוודאי של רשת בע"מ. מדובר בקטעים קצרצים שבהם רואים מספר אומנים שרים על הבמה באיכות צילום שהיא זוועת אלוהים.

רק שאח הגדול בדמותכם של המנכ"ל יוחנן צנגן, המשנה למנכ"ל שאול מגנזי ועוד משנה למנכ"ל תוכן שירה מרגלית. פשוט לחצו על כמה כפתורים והסרטון שלי עלה בהגרלה של הפושעים הגדולים שמפירים זכויות יוצרים. למה? ככה! כי הם יכולים ו- youtube לא יכולים לומר להם כלום!

לשמחתי ולצערי קרו 2 דברים בנוגע לסרטון. בגלל שהסרטון מוגדר בחשבון שלי באתר youtube כסרטון הפתיחה (Layout Properties) בעצם מתרחש איזה באג באתר ובפועל ניתן עדין לצפות בסרטון כשהוא מעוטר בהודעה מטעם דירקטוריון רשת בע"מ שאני פושע!.

הדבר השני הנורא שאין לי גיבוי לסרט אחת הייתי מעלה אותו שוב לאתר ושמנכ"ל ודירקטוריון של רשת יתפוצצו להם שוב.

המסקנה שלי מהסיפור הזה היא שאח הגדול טועה. ולך עכשיו תוכיח שאתה לא אשם. אין גם עם מי לדבר חוץ מללהג פה בבלוג על הסיפור הזה. ומסקנה נוספת זה להיזהר ולהתנגד לחוק הביומטרי ביתר שאת. וגם לכל חוק שנוגע לפרטיות שלנו באינטרנט ובחיים היום יומיים. אחרת זה עוד יעלה לנו ביוקר הדבר הזה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה זכויות האדם. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

4 תגובות על מה קורה כשאח הגדול טועה ולמה חברת רשתLTD היא חברה מסריחה

 1. מאת דידיטי‏:

  אם יש לך קצת חוצפה וסבלנות היעזר בעורך דין (יש קלינגרים כאלה שמסתובבים ברשת) ולפחות שלח מכתב לרשת שבו הם נדרשים לנמק את ההסרה. אולי בכל זאת מדובר בטעות?

 2. מאת תומר‏:

  במידה והסרטון עדיין זמין, אתה יכול למשוך אותו אליך (קובץ flv), ולהעלות אותו שוב או במקום אחר. באפשרותך גם להמיר אותו חזרה לפורמט המקורי בו הוא צולם כדי שתוכל לשמור אותו מקומית על המחשב שלך ולצפות בו בזמנך הפנוי.

 3. מאת שי‏:

  תומר תודה
  ניסיתי למשוך את הסרטון באמצעות zamzar.com ועוד כמה אתרים שמאפשרים המרה אבל זה כבר מאוחר לצערי הרב.

 4. פינגבאק: ‏ בלוגרים נגד חוק המאגר הביומטרי | אסטרטגיות קידום ותוכן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *