גוגל+ הדבר הכי טוב שקרה לבעלי האתרים

הנה אצה רצה לה הרשת החברתית של גוגל והיא ממש כבר פה. מי שיש לו הזמנה שישלח לי בהקדם. אחרי מספר נסיונות וכשלונות צורמים של גוגל לתת פייט למגה רשת חברתית של פייסבוק. ראה גוגל Buzz או גוגל Wave. שפשוט לא ידענו מה לעשות איתם. הפעם זה נראה קצת אחרת. ע”פ הביקורות ברשת נראה שגוגל למדה מהטעויות שלה. והיא משיקה רשת חברתית חדשה טובה ומעניינת יותר בשם גוגל+.

הביקורות בשלב זה, די מפרגנות וזה חשוב להמשך:

כמובן שיש גם ביקורות שליליות על גוגל+. אבל זה לא חשוב כרגע.
מה שיותר חשוב. הוא שגוגל+ תצליח לזעזע את הענק המפלצתי, פייסבוק. ותצליח לשאוב אליה גולשים רבים. וזאת בזכות יכולות חברתית חדשות ומלהיבות. ובזכות היותה רשת חברתית אלטרנטיבת נוספת. עכשיו מנקודת המבט של הגולש, לא כול הביצים בסל אחד. כמובן לא חסרות דוגמאות של גולשים שנסגרו להם החשבונות בפייסבוק מכל מיני סיבות. מוצדקות או לא מוצדקות. לחשוב שפתאום פייסבוק סגרה לך את החשבון וזהו הכל נמחק אתה לא קיים יותר.

פייסבוק כיום הוא האתר הכי גדול בעולם. כולם, כולם שם. החברים המשפחה ואפילו השכנה. במקרה שלנו כל ישראל נמצאת שם. הגדילה המטאורית של פייסבוק באה על חשבון כל שאר האתרים “הרגילים” בישראל וכמובן כל העולם. כל בעל אתר בים אם זה אתר קטן, בינוני או ענק. שם לב שהטרפיק שלו ירד בשנים האחרונות. ולטובת מי? לטובת פייסבוק! מי שלא יודה שהטרפיק שלו לא נפגע, כנראה שהוא שקרן.

לכן הצלחתה של הרשת החברתית החדשה גוגל. תחזיר לחלק ניכר מאתרי האינטרנט “הרגילים” גולשים. שזה בעצם טרפיק. כי עכשיו הגולשים ידעו שיש עוד רשת חברתית גדולה אלטרנטיבית ולא פחות טובה. שמאפשרת גם היא, לבצע אינטרקציה מול שאר החברים שלהם. ראה ערך Circles אחד השירותים החדשים והמעניינים בגוגל+.

במצב הנוחי כיום “הכל קורה בפייסבוק”. אתה רוצה לדבר עם מישהו, לך לפייסבוק. אתה רוצה לכתוב סטטוס או לשתף במידע? ברור זה יהיה בפייסבוק.
עכשיו מספיק שאחד מתוך חמש. או אחד מתוך עשר חברים שלנו בפייסבוק. יבחר לשתף את המידע שלו גם או רק בגוגל+. הדבר ישפיע בצורה פסיכולוגית על שאר הגולשים (החברים שלו) שפתאום יבינו שכנראה עכשיו הכל כבר “לא קורה” בפייסבוק בלבד.

עצם הידיעה שהדברים יכולים “לקרות או להתרחש” או בפייסבוק או בגוגל+, או בשנייהם יחד. תגרום לחזרה של חלק מהגולשים גם לאתרים “הרגילים”.
כי אם הדברים “קורים/מתרחשים עכשיו ב-2 מקומות. אין שום סיבה שבעולם שזה לא יקרה גם במקום 3. כל זה אומר חזרה של חלק מהטרפיק לאתרים. הקרב בין הענקים הוא טוב לכול האתרים בארץ ובעולם.

אני לא נכנס לניתוח של שילוב כפתורי Like או google+ באתרי האינטרנט. גם הכפתורים הללו יתרמו רבות לתחושה של הגולש שהנה הדברים קורים בעוד מקומות. לא רק בפייסבוק.

פייסבוק מנצלת את היתרון שלה כאתר הכי גדול בעולם. בין היתר גם, למשוך עסקים וחברות להעביר את הפעילות השיווקית שלהם לפייסבוק. חלקה או כולה. עכשיו החברות והעסקים יתלבטו איפה בעצם נמצאים הגולשים שלהם? בפייסבוק או בגוגל+ ? כי שוב. מספיק שאחד מתוך חמש חברים או אחד מתוך עשר חברים שלנו יבחר לבצע אינטרקציה בגוגל+ והחברות והארגונים יכנסו בלבללות. ואם הם בבלבלות הם יחזרו למקום הבטוח והמוכר שלהם. שנקרא אתר הבית. עם השם והמותג שלהם.

אפקט נוסף שיתחולל עם כניסת גוגל+. זה כל החברות והמומחים למדיה חברתית שמכירים ויודעים פייסבוק בלבד. עכשיו הם יצטרכו להתמודד גם עם גוגל+. זה לא יהיה פשוט. התוצאה היא “החזקים שורדים”.

לסיכום, ההצלחה של גוגל+. היא הצלחה של בעלי האתרים, לשוב ולהחזיר להם חלק מהטראפיק שאבד להם. וזו תהייה אפשרות הוזדמנות לבוא ולשפר את האתרים שלהם. מי שהזניח את האתר שלו לטובת פייסבוק. “כי כולם שם” ולא חסרות דוגמאות כאלה. ימצא את עצמו ערום. הבחירה של הגולש נפתחה מחדש. זאת כבר בשורה מעולה!

איפה עושים פה לייק?

בהצלחה

פוסט זה פורסם בקטגוריה זה אינטרנט זה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על גוגל+ הדבר הכי טוב שקרה לבעלי האתרים

  1. שייקה
    אתה מתעלם מנקודה חשובה, והיא שאנחנו צורכים היום חלק ניכר מתכני האינטרנט שלנו באמצעות קליינטים שונים, אפליקציות סלולריות וכו'. מהר מאוד יצוצו קליינטים שיעשו לך אינטגרציה בין שתי הרשתות, כך שמבחינת המשתמש זה לא ממש יהיה משנה – הוא פשוט יפיץ את הפוסטים שלו לכל הכיוונים ובכל הרשתות.

    פייסבוק אולי פגעה אנושות באתרי תוכן גדולים ובאתרים שיווקיים, אבל נתנה דחיפה גדולה לאתרים קטנים, בלוגרים וכו' – כמונו. ספק אם אני בכלל הייתי מגיע לפוסט הזה אם לא היית מפרסם אותו בפייסבוק…

    גוגל משוויצה בסירקלים שלה, אבל לדעתי זה לא יתפוס. לא רק משום שלאנשים אין כוח להתחיל לארגן את החברים שלהם בקבוצות, אלא בעיקר משום שהחיים מורכבים יותר: למשל, איפה אני אשים את ידידנו י.מ.? בסירקל של החברים הטובים, או בזה של חברים מהעבודה? ומה אני אעשה עם כל החברים ללימודים אחרי שאסיים את הלימודים? ועם החברים מהעבודה אחרי שאמצא עבודה חדשה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *